Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par braukšanu pie sarkanā signāla Pašvaldības policija pirmajā ceturksnī pieķērusi 55 autovadītājus

Jelgavas Pašvaldības policija pirmajā ceturksnī videonovērošanas kamerās fiksējusi 55 transportlīdzekļu vadītājus, kuri neapdomīgi un pārgalvīgi šķērsojuši krustojumu, luksoforā degot sarkanajai gaismai, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policijā norāda, ka no 1. janvāra līdz 31. martam uzsākti 55 administratīvā pārkāpuma procesi par braukšanu, kad luksoforā deg aizliedzošais signāls. Turklāt pārkāpēju skaitam ir tendence augt – janvārī tika uzsākti 13 procesi, februārī – 20, bet martā – jau 22. No tiem 39 administratīvā pārkāpuma procesa lietās pieņemts lēmums par soda piemērošanu, bet vienā – lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa izbeigšanu.

Tāpat gada pirmo trīs mēnešu laikā uzsākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi par braukšanu attiecīgajā virzienā, kad luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls. Viens šāds gadījums reģistrēts februārī, divi – martā. Vienā no šiem gadījumiem ir pieņemts lēmums par soda piemērošanu.

Pašvaldības policija atgādina, ka, pēc Ceļu satiksmes likuma, par braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam, vai par braukšanu virzienā, kas ir aizliegts ar satiksmes regulētāja signālu, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam triju naudas soda vienību apmērā, kas ir 15 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam – no sešām līdz 28 naudas soda vienībām, kas ir no 30 līdz 140 eiro. Bet par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no sešām līdz 11 naudas soda vienībām (no 20 līdz 55 eiro).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka, pēc policijas datiem, pagājušajā gadā kopumā par braukšanu pie sarkanās gaismas sods piemērots 59 transportlīdzekļu īpašniekiem, bet šogad pirmajos trīs mēnešos uzsākti jau 55 administratīvā pārkāpuma procesi.

Joprojām visbiežāk pie sarkanās gaismas autovadītāji šķērso Lielās ielas un Dambja ielas krustojumu, Lielās ielas un Akadēmijas ielas krustojumu, Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojumu, kā arī Rīgas ielas un Pērnavas ielas krustojumu.

Jāatgādina, ka 2021. gada 12. jūlijā stājās spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka: administratīvā pārkāpuma procesu vairākos ceļu satiksmes regulēšanas noteikumu pārkāpšanas gadījumos, tostarp par braukšanu pie aizliedzošā signāla, var veikt arī pašvaldības policisti. Lai fiksētu pārgalvīgos autovadītājus, kuri krustojumu šķērso pie sarkanās gaismas, Pašvaldības policijas darbiniekiem palīdz pilsētas krustojumos izvietotās videonovērošanas kameras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiksmes uzraudzību pilsētā nodrošina arī Valsts policijas Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļa.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.