Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par godu Jaunsardzes 30.gadadienai notiks pārgājiens “Apkārt Latvijai”

24. septembrī par godu Jaunsardzes kustības 30 gadadienai Jaunsardzes centrs organizē pārgājienu “Apkārt Latvijai”, kura mērķis ir savstarpēji saliedēt jaunsargus no visas Latvijas, kā arī popularizēt Jaunsardzes kustību Latvijā. Vienlaikus šāds pārgājiens ir laba iespēja jaunsargiem pārbaudīt arī savu izturību un fizisko sagatavotību, informē Jaunsardzes centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiek plānots, ka pārgājiena dalībnieki veiks distanci, kas ir līdzvērtīga Latvijas sauszemes robežai un kopā tiks noieti 1836 km, pulcējot ap 1700 jaunsargus no visiem Latvijas reģioniem.

Jaunsardze oficiāli tika izveidota 1992. gadā. Gadu gaitā tā ir kļuvusi par lielāko bezmaksas bērnu un jauniešu kustību Latvijā. Šobrīd Jaunsardzē darbojas vairāk kā 7000 jaunieši no visas Latvijas.

Jaunsardzes mērķis ir attīstīt dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas, veicināt bērnu un jauniešu pilsonisko apziņu un patriotismu, garīgo un fizisko attīstību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešiem Jaunsardzes nodarbībās ir iespēja iegūt gan teorētiskās zināšanas, gan prasmes par tādām tēmām, kā orientēšanās, lauka kaujas iemaņas, pirmās palīdzības sniegšana, ugunskuru veidi un citiem interesantiem tematiem. Savukārt, pasākumos jaunsargi darbojas, lai izpētītu un izzinātu, lai novērotu un veiktu secinājumus, atklātu un saprastu, eksperimentētu un risinātu problēmsituācijas.

Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem. Lai kļūtu par jaunsargu ir jāapmeklē Jaunsardzes centra mājaslapa, jāizvēlas mācību vieta un jāsazinās ar jaunsargu instruktoru par nodarbību uzsākšanu.

Foto: Jaunsardzes centrs “Facebook”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.