Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pār jauno Platones tiltu Jelgavā var braukt arī automašīnas

Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka trešdienas pēcpusdienā atvērta transporta satiksme pār jaunizbūvēto Platones tiltu Bauskas ielā. Autotransports tiltu var šķērsot vienā virzienā – no centra uz Miera ielas pusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tilta izbūve pār Platones upi Bauskas ielā noslēgusies, un jaunais tilts pieņemts ekspluatācijā. Jau kopš novembra beigām to drīkstēja šķērsot gājēji un velosipēdisti, bet trešdien tas atvērts arī autotransporta satiksmei. Mehanizēto transportlīdzekļu satiksme pār jauno tiltu šobrīd atļauta vienā virzienā – no centra uz Miera ielas pusi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

“Līdzšinējo tiltu pār Platoni Bauskas ielā izmantoja tikai gājēji, taču jaunais tilts ir paredzēts arī transportam. Šobrīd gan satiksme tiek organizēta tikai vienā virzienā, taču, tiklīdz tiks realizēts projekts par Bauskas ielas rekonstrukciju, izbūvējot atbilstošu infrastruktūru, lai nodrošinātu divvirzienu kustību ar nodalītu gājēju un velosipēdistu ceļu Bauskas ielā no Staļģenes ielas, tiks mainīta arī satiksmes kustība pār Platones tiltu,” skaidro “Pilsētsaimniecības” satiksmes organizācijas inženieris Kārlis Krūkliņš, papildinot – kā pagaidu risinājums, lai nodrošinātu drošu pārvietošanos, Bauskas ielā šobrīd izvietoti vadstatņi, kas gājēju zonu atdala no brauktuves.  

Tilta pārbūve Bauskas ielā tika sākta 2021. gada decembrī, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību un veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Dzirnavu un Bauskas ielā. Realizējot būvniecības ieceri “Tilta pārbūve pār Platones upi Bauskas ielā, Jelgavā”, vecais gājēju tilts pār Platones upi demontēts un vietā izbūvēts jauns, tā pāreju veidojot pēc iespējas vecā tilta vietā. Jaunais tilts paredzēts autobraucējiem, velosipēdistiem un gājējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiltam ir divas braukšanas joslas, katra četru metru platumā, un apvienots gājēju un velosipēdistu celiņš 2,5 metru platumā. Kopējais tilta platums ir 11,9 metri, garums – 44,5 metri. Zona zem tilta nostiprināta ar laukakmeņu krāvumu. Labā krasta augšteces pusē nogāze nostiprināta ar gabioniem. Ielu apgaismojums nodrošināts vienā tilta pusē gar ietvi, kā arī izbūvētas rezerves caurules elektronisko sakaru tīkliem.

Tilta pār Platoni būvdarbus veica SIA “Tilts”, būvuzraudzību nodrošināja SIA “Jurēvičs un partneri”.  

Kopējās būvdarbu izmaksas, ieskaitot būvuzraudzību, autoruzraudzību un būvprojekta izmaiņu izstrādi, ir 2 150 853,82 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgava.lv

   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.