Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par Jelgavas basketbola čempionu titulu cīnīsies septiņas komandas

Sestdien sāksies Jelgavas 2022. gada čempionāts basketbolā, kurā par čempionu titulu cīnīsies septiņas komandas, starp kurām gan nav pērnā gada čempioni, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Čempionāts sāksies 15. oktobrī, un šogad par titulu cīnīsies septiņas komandas: “NĪP”, “Valauto/Toma-noma.lv”, “Doks”, “Rokiji”, “Vilki”, “Alvila dēli” un “Skandijs/ERTE Grupa”. Titulu neaizstāvēs pērnā gada čempioni “Kultūra”, kas dalībai čempionātā nepieteicās.

Vispirms komandas aizvadīs apļa turnīru, septiņās kārtās tiekoties katra ar katru. Noslēdzoties regulārajam turnīram, tiks noskaidroti ceturtdaļfināla pāri. Regulārā turnīra līderi automātiski iekļūs pusfinālā, bet pārējās sešas komandas cīnīsies ceturtdaļfinālā –  otrā ar septīto, trešā ar sesto un ceturtā ar piekto. Ceturtdaļfināla spēles notiks 4. decembrī. Pusfināla spēles notiks 11. decembrī, bet izšķirošās spēles notiks 17. decembrī, kad tiks noskaidroti gan bronzas, gan sudraba, gan zelta medaļu ieguvēji un šī gada pilsētas čempioni.

Čempionāts tiek rīkots, lai popularizētu un attīstītu amatieru basketbolu Jelgavā, paaugstinātu sportisko meistarību un fizisko sagatavotību un veicinātu iedzīvotāju iesaistīšanos aktīvās un regulārās sporta nodarbībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar nolikumu maksimālais dalībnieku skaits komandas pieteikumā ir 16 spēlētāji, kuri dzimuši 2006. gadā vai ir vecāki. Komandas sastāvu sacensību laikā nav atļauts mainīt vai papildināt. Jelgavas čempionātā nevar piedalīties spēlētāji, kuri pieteikti dalībai FIBA, Latvijas–Igaunijas basketbola līgai vai kādas citas valsts augstākajā līgā.

Pēc komandu pārstāvju iniciatīvas tika mainīts nolikuma punkts, kas pieļauj komandas pieteikumā iekļaut vienu spēlētāju, kurš 2022./2023. gada sezonā piedalās “Ramirent” nacionālās basketbola līgas čempionātā, ja sacensību galvenajai sekretārei iesniegta spēlētāja pārstāvētā kluba/komandas rakstveida atļauja. Komandas vienojās, ka pieteikumā var būt divi “Ramirent” nacionālās basketbola līgas spēlētāji, bet spēles laikā vienlaikus laukumā drīkst atrasties viens no viņiem.

Čempionāts norisināsies saskaņā ar Jelgavas čempionāta nolikumu un FIBA oficiālajiem basketbola noteikumiem un godīgas spēles (fair-play) principiem, kā arī ar FIBA oficiālajām noteikumu izmaiņām, interpretācijām un papildinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās vietas ieguvēji kļūs par 2022. gada Jelgavas čempioniem basketbolā un tiks apbalvoti ar medaļām un kausu, savukārt 2. un 3. vietas ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām.

Sacensības organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar biedrību “Basketbola klubs “Jelgava””.

Jelgavas 2022. gada basketbola čempionāta nolikums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas 2022. gada basketbola čempionāta spēļu kalendārs

Foto: Sporta servisa centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.