Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par laimi, balkona margas nevienam neuzkrita

Ne pa jokam nobiedējot kaimiņus, taču laimīgā kārtā bez upuriem kādā februāra dienā no deviņstāvu mājas Loka maģistrālē 23 otrā stāva dzīvokļa nogāzās balkona margas. Nekavējoties pēc tam pašvaldības būvvalde aizliedza iedzīvotājiem izmantot visus 65 šī nama balkonus. Mājas pagalma bīstamā zona zem balkoniem ir norobežota, un dzīvokļu īpašniekiem uzdots novērst problēmu līdz 1. jūnijam. Jāpiebilst, ka Loka maģistrālē 23 viens sestā stāva balkons bija jau “atbrīvojies” no margām 2020. gada maijā.

Ne tikai Loka maģistrāle 23

Līdzīgu aizliegumu izmantot balkonus pašvaldības būvvalde noteikusi arī blakus esošajai daudzdzīvokļu mājai Vecajā ceļā 32. Arī tur pirms vairākiem gadiem no vidējo kāpņu otrā stāva balkona atdalījās margas. Pirmdien bīstamajā vietā beidzot tika nolikts aizžogojums. Šobrīd bīstamā zona zem balkoniem ir norobežota arī zem Loka maģistrāles 27. nama, kas pēc projekta ir līdzīgs (602. sērijas) un būvēts apmēram tajā pašā laikā – pagājušā gadsimta 70. sākumā, kad Jelgavā izvērsās RAF rūpnīca.Visu trīs māju apsaimniekotājs Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde (NĪP) uzsācis dzīvokļu īpašnieku aptauju, kuras mērķis ir pieņemt dzīvokļu īpašnieku sapulces lēmumu par balkonu demontāžu, to vietā uzstādot barjeras pie balkonu izejām, ko mēdz saukt par franču balkoniem.

No renovācijas divas reizes atteicās

“Es atceros to mirkli pirms trim gadiem, kad sestajā stāvā nokrita balkona margas. Toreiz stāvēju Loka maģistrālē pie autobusu pieturas. Te piepeši redzu – margas šūpojas gaisā. Zvanīju avārijas dienestam – man sākumā neticēja,” stāsta Loka maģistrāles 23 dzīvokļa īpašniece un vienas kāpņu telpas vecākā Ludmila Ivanova. Par balkona nobrukšanu februārī viņa bijusi ne mazāk pārsteigta. Pirmajā brīdī licies – vai tik nav sākusies zemestrīce kā Turcijā. Dārdoņa, atrautajai betona konstrukcijai slīdot pa armatūru, bijusi iespaidīga.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.