Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par Latvijas Būvniecības balvu cīnīsies divi Jelgavas novada objekti

Ikgadējam konkursam Latvijas Būvniecības gada balva 2022 iesniegti 123 pieteikumi 10 nominācijās, aptverot arhitektūras, restaurācijas, teritorijas labiekārtojuma un inženierbūvju projektus no dažādiem Latvijas novadiem. Nominantu vidū – divi Jelgavas novada objekti, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Jauna inženierbūve” – tilts pār Vircavas upi

Pasūtītājs: Jelgavas novada pašvaldība, projekts: SIA “Rodentia”, būvnieks: SIA “Rīgas tilti”, būvuzraugs: SIA “Projekts 3”.

Ceļa posmā Šalkas-Upmaļi-Vircava pār Vircavas upi uzceltais tilts ir īpašs ar to, kas tas ir lielākais autotransportam paredzētais saspriegtas līmētas koksnes siju plātnes tilts Latvijā, turklāt vienīgais šāda tipa tilts ar asfaltbetona segumu. To projektējis un ražojis uzņēmums “ZAZA Timber”. Tilts veidots bez starpbalstiem, lai uzlabotu upes caurplūdi, kā arī mazinātu ledus sastrēgumu un upes sanesumu veidošanos. Tas paredzēts 60 tonnu smagai slodzei.

Nominācijā “Jaunbūve – sabiedriska ēka” – Elejas parka izstāžu zāles izbūve Elejas parkā

Pasūtītājs: Jelgavas novada pašvaldība, projekts: SIA “Livland Group”, būvnieks: SIA “Bildberg”, būvuzraugs: SIA “Būves birojs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elejas parka izstāžu zāles būvprojektu 2017. gadā izstrādāja SIA “Livland Group” un arhitekts Ēriks Cērpiņš, ņemot vērā, ka Elejas parks un muižas apbūve ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Būves projekts izstrādāts tā, lai tā dizainiski iegultu parka ainavā, veidojot nesamāksloti vieglu ēkas saspēli ar dabu, lielajiem kokiem un saules gaismu. Izstāžu zālē būs pieejamas pasākumu telpas, kurās rīkot seminārus, apmācības, plenērus. 

“Grand Prix” un godalgas ieguvušie projekti tiks paziņoti 2023.gada 7.martā konkursa Gala ceremonijā.
Konkursu “Latvijas Būvniecības gada balva 2022” organizē biedrība “Building Design and Construction Council” (www.buvniekupadome.lv). Konkurss noris katru gadu, apkopojot iepriekšējā gadā ekspluatācijā nodotos arhitektūras un inženierijas objektus. Rezultāti ik gadu tiek paziņoti marta sākumā svinīgā Gala ceremonijā. Vienlaicīgi ar konkursu “Latvijas Būvniecības gada balva” tiek organizēts arī konkurss “Latvijas Gada inženieris” būvniecībā, arī tā rezultātus (konkursam pieteikti 40 labākie jomas speciālisti) būs iespējams uzzināt 7. martā.

Kolāža: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.