Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par nepilniem 6% pieaugs atkritumu apsaimniekošanas maksa vairākos Jelgavas novada pagastos

No šodienas par nepilniem 6% pieaugs atkritumu apsaimniekošanas maksa Jelgavas novada Ozolniekos, Cenu un Salgales pagastos, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība saņēmusi uzņēmuma SIA “Clean R”, kas apkalpo Ozolnieku, Cenu un Salgales pagastu teritorijas, paziņojumu, ka no augusta tiks palielināts nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Līdzšinējo 22,11 eiro vietā tarifs palielināsies līdz 23,43 eiro par kubikmetru.

Uzņēmums skaidrojis, ka pakalpojuma izmaksas būtiski augušas ārējo faktoru ietekmē, īpaši degvielas cenu un darbaspēka izmaksu kāpuma. 

Uzņēmums norāda, ka pēdējā gada laikā ir veikta gan atkritumu izvešanas maršrutu optimizācija, gan klientu apkalpošanas procesu efektivizācija un uzlabošana. Tomēr pieaugošās izmaksas ar to neesot iespējams nosegt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums atgādina, ka izdevīgākais veids, kā samazināt izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu, ir apdomīga iepirkšanās un atkritumu šķirošana. Šķirota stikla, papīra, plastmasas un metāla iepakojuma apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas.

Kompānija “Clean R” reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,2 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir AS “TAK investīcijas”, bet patiesais labuma guvējs – Guntars Kokorevičs.

2021.gadā “Clean R” strādāja ar 41 miljona eiro apgrozījumu, kas ir 2020.gada līmenī, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 25% un bija 3,3 miljoni eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.