Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par Ukrainas kara patvēruma meklētāju izmitināšanu vēl aizvien maksā pašvaldības

OKSANA ar trim saviem un diviem brāļa bērniem martā un aprīlī no kara patvērās Jelgavas novadā. Tagad visi seši jau ir drosmīgi atgriezušies dzimtajā Žitomiras apgabalā, kur viņiem bija ļoti svarīgi laikus apstādīt dārzu, lai rudenī var gaidīt bagātu ražu.

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) cēlusi trauksmi saistībā ar neskaidrību par to, ka beidzas termiņš valsts noteiktajam 90 dienu atbalstam Ukrainas kara bēgļiem, kas marta beigās ieceļoja Latvijā un ir izvietoti pašvaldību ierīkotās nometinājuma vietās. Savukārt Saeima, steidzamības kārtībā pieņemot grozījumus likumā par atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, ir piešķīrusi 100–300 eiro mēnesī atbalstu Latvijas iedzīvotājiem, kas ir uzņēmuši ukraiņus savās mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts solītais pašvaldību makā nekrīt

Kopš marta beigām pašvaldības ir nodrošinājušas Ukrainas kara bēgļiem uzturu un dzīvesvietu, kā arī nestrādājošajiem sociālās palīdzības izmaksu Latvijā noteiktā garantētā minimuma apmērā (ģimenē pirmajai personai – 109 eiro, pārējām – 76 eiro). Tāpat Ukrainas bēgļiem paredzēts vienreizējs krīzes pabalsts 272 eiro apmērā pilngadīgām personām un 190 eiro bērniem. Bēgļi, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu, saņem arī pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas – viena persona trīs mēnešos var saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas. Valsts ir solījusi šos tēriņus pašvaldībām atmaksāt, tomēr, kā liecina LPS mājaslapā publicētais, dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ divarpus mēnešos tas vēl nav izdarīts. LPS bažījas, ka valstī nesakārtoto jautājumu dēļ daudziem kara bēgļiem var nākties pamest savu līdzšinējo dzīvesvietu un pat meklēt palīdzību patversmēs.

“Ne LPS, ne arī pašvaldības līdz šim nav saņēmušas skaidru atbildi un rīcības plānu, kā nodrošināt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem pēc tam, kad beidzas valsts noteiktais beznosacījuma atbalsta sniegšanas termiņš – 90 dienas,” raizējas LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 19. maija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

VALGUNDNIEKI Aija Degaine un Juris Tolpežņikovs, vakarējot kopā Ukrainas kara bēgļiem Zaļeniekos.

AIRĒŠANAS sezonas atklāšanas sacensībās Jelgavā 1. maijā jauniešu konkurencē uzvarēja talantīgais kanoists Vasilijs Počabskis no Odesas apgabala Ukrainā. Viņš un vēl desmit jaunie sportisti, kā arī viena sportista māte, karam sākoties, guva patvērumu Limbažos, kur var turpināt mācīties un trenēties.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.