Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Parādīt, ka Svētes pagasts ir varošs

Svētes mazie uzņēmēji pagājušajā sestdienā aicināja iedzīvotājus uz Rudens svētkiem. Vispirms jau, lai svētenieki redzētu, ka pagastā ļaudis rosās, ne tikai izguļas pēc darbadienas kādā no lielpilsētām. Un, protams, lai satiktos, iepazītos un, iespējams, iedibinātu jaunu ikgadēju septembra tradīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viena no pasākuma organizatorēm Mārīte Bahromkina stāsta, ka šo svētku aizsākums meklējams šā gada pavasarī, kad lauku partnerība “Lielupe” visos novada pagastos pulcēja aktīvos iedzīvotājus, lai kopīgi spriestu, kas tajos labs un kas uzlabojams. Svētes pagasta grupa lēma, ka Svēte jāparāda kā varošs pagasts, kurā daudz kas notiek. Rezultātā dzima ideja par šiem svētkiem, un mēneša laikā, sadalot savā starpā atbildības, tos arī izdevās noorganizēt: sākumu atdzimstošās Svētes pils pagalmā, noslēgumu vēl vienā atjaunotā ēkā – bijušajā Svētes klubā. Katrs no uzņēmēju grupas bija gatavs vietējos iepazīstināt ar savu rūpalu un arī noorganizēt iedzīvotājiem kādu aktivitāti. Tāpat ar īpašu stafeti un pankūkām svētkos tika godināts kartupelis, kas nu izvēlēts par Svētes pagastu dārzeni simbolu.

Pirms svētku rosība bija sākusies, “Zemgales Ziņas” paspēja iepazīt dažus no Svētes mazajiem uzņēmējiem un arī apskatīt, ko jaunu viņi radījuši. Aizsteidzoties stāstiem pa priekšu, jāuzteic viņu apņēmība. Te, pārfrāzējot zināmu teicienu, jāsaka – jaunajiem pieder Svēte!

Visu rakstu varat izlasīt 15. septembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Kristīne Sēnele un organizatoru foto

Artis un Krista Brūzīši
Svētes pils saimnieks Artūrs Blumfelds
Līga Pētersone
Edgars Brokāns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.