Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārbaudīs vides pieejamību “Sprīdītī”

MAKSIMS VOROŅECKIS norāda uz vecajām betona plāksnēm bērnudārza “Sprīdītis” pagalma vidū, kas ne tikai bojā skatu, bet arī traucē ratiņu riteņiem.

Saistībā ar vides pieejamības trūkumiem Jelgavas bērnudārzā “Sprīdītis”, kas atrodas Tērvetes ielā 6, redakcijā vērsās divu meitu tēvs Maksims Voroņeckis. Cilvēkiem ratiņkrēslā šajā pašvaldības iestādē traucējot iekļūt vairāki šķēršļi. Jelgavnieks piezīmē, ka pagalma vidū nezin kāpēc starp jauno bruģi ir atstātas piecas sašķiebušās, vēl padomju laikos liktas betona plāksnes. Vasarā cilvēks ratiņkrēslā tām ar piepūli var pārbraukt, taču ziemā, kad gājēju celiņus klāj ledus, tur ratiņkrēsls var apgāzties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M.Voroņeckis norāda, ka ne vairs no padomju laikiem pagalmā ir palikusi viena ietves apmale, kas ir šķērslis gan invalīdu, gan arī bērnu ratiņiem. To, viņaprāt, dažu minūšu laikā varētu noslīpēt, bet gadiem tas nav izdarīts. Savukārt pie bērnudārza parādes durvīm ir izbūvēts panduss jeb uzbrauktuve ratiņiem. Taču caur durvju stikla rūtīm var redzēt, ka aiz tām ir sprīdi augsts slieksnis, kas atkal ir šķērslis ratiņiem. Izskatās, ka puķu podiem aizliktās parādes durvis tāpēc arī netiek izmantotas.

“Pirms pāris gadiem bērnudārzs taču tika renovēts, bet vides pieejamība nav uzlabojusies,” secina M.Voroņeckis. Viņš piebilst, ka vides pieejamības problēmas sākas jau Tērvetes ielā, kur cilvēkiem ar speciālām vajadzībām pie bērnudārza nav ērti piebraukt.

Visu rakstu lasiet 25. augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

PIE GALVENĀS IEEJAS izbūvētā uzbrauktuve liecina, ka pašvaldības iestādē par vides pieejamību ir domāts, tikai darbs nav izdarīts pietiekami labi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.