Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārgājienā aicina iepazīt Jelgavas Pilssalas savvaļas zirgu dzīvi

Sestdien, 2. jūlijā, pulksten 10 Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) aicina piedalīties bezmaksas pārgājienā “Ar vējiem krēpēs”, tuvāk iepazīstot Pilssalas savvaļas zirgu dzīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jūlija vidū daudzviet pasaulē tiek atzīmēta Zirgu diena. Atzīmējot šo notikumu, 2. jūlijā JRTC ikvienu aicina doties aptuveni divu stundu ilgā pārgājienā pa Lielupes palienes pļavām ar vides gidu Eināru Nordmani.

Pārgājiena laikā ikviens varēs satikt uz Pilssalas mītošos savvaļas zirgus un uzzināt daudz interesantu faktu par zirgu dzīvi, piemēram, kāpēc par salas iemītniekiem tika izvēlēti tieši šīs šķirnes zirgi, kāda hierarhija pastāv zirgu ģimenēs un kādus nedarbus tie mēdz pastrādāt.

Lielupes palienes pļavām ir piešķirts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju statuss – Natura 2000, jo šeit sastopama nozīmīga augu un putnu daudzveidība. Pārgājiena laikā dalībnieki uzzinās arī par šeit sastopamajiem augiem un dabas vērtībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pārgājiens sāksies no Pilssalas skatu torņa. Koka skatu tornis, kas tika izveidots 2018. gadā, ir 19,2 metrus augsts, līdzās tam atrodas labiekārtota piknika vieta. Līdz augšējam skatu laukumam ved koka kāpnes.

Dalībnieku skaits pārgājienā ir ierobežots, tāpēc ikviens aicināts pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447.

Pasākumu laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.