Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārlielupē durvis ver jauniešu centrs “Pakāpiens”

1. martā pulksten 17 jaunieši aicināti uz Jelgavas jauniešu centra “Pakāpiens” Loka maģistrālē 25 atklāšanu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 17 līdz 18.30 notiks orientēšanās telpās un ārpus tām. No pulksten 19 pie jauniešu centra būs āra diskotēka, savukārt pulksten 20.15 paredzēta balvu izloze, kurā piedalīsies tie apmeklētāji, kuri orientēšanās spēlē būs sakrājuši visus zīmogus.

Dalība pasākumā ir bez maksas, un tas paredzēts jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Jauniešu centra atklāšanas svētkus organizē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Centrā “Pakāpiens” jaunieš varēs saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas prasmes, piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātēs, tāpat tajā varēs saņemt atbalstu dažādu ideju realizēšanai, būs pieejamas telpas un aprīkojums hobijiem, kā arī centrs būs vieta atpūtai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk centrs būs atvērts katru darba dienu no pulksten 14 līdz 20. Centra aktualitātēm līdzi var sekot “Facebook” un “Instagram” kontā @jelgavasjauniesiem.

Jauniešu centrs Loka maģistrālē izbūvēts un aprīkots, realizējot projektu “Sociālajam riskam pakļauto bērnu un jauniešu integrācija Jelgavas un Šauļu pašvaldībās (Risk Children)”. Viens no tā darbības virzieniem būs koordinēts darbs ar jauniešiem no sociālā riska grupām ar mērķi veicināt jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanos. Tādā veidā ar dažādām aktivitātēm tiks sekmēta jauniešu pašiniciatīva, līdzdalība lēmumu pieņemšanā un aktīva viņu iesaiste sabiedriskajā dzīvē.

Būvdarbu gaitā ēkai ir pārbūvēts jumts, nosiltināta fasāde, izbūvēts pacēlājs, labiekārtota apkārtējā teritorija, kā arī veikti visi iekšdarbi un sakārtota piegulošā teritorija. Ēkas pirmajā stāvā ir izveidota darbnīca, kas aprīkota ar dažādiem instrumentiem, lai jaunieši varētu apgūt iemaņas, piemēram, kokapstrādē. 2. stāvā atrodas virtuve un sporta zona, kā arī zāle dažādiem pasākumiem, bet 3. stāvā – podkāstu studija un brīvā laika zona, kur mācīties, spēlēt galda spēles un darīt citas saturīgas lietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka šis būs jau trešais jauniešu centrs pilsētā. Vairākus gadus centrs jauniešiem no 13 līdz 25 gadiem darbojas Skolotāju ielā 8, bet pagājušā gada 29. septembrī durvis vēra jauniešu centrs “Špaktele” Pasta ielā 44. Centrs Skolotāju ielā 8 atvērts katru darba dienu no pulksten 14 līdz 20. Tajā jaunieši var spēlēt galda spēles, izmantot datorus, apmeklēt pasākumus un piedalīties citās aktivitātēs, par kurām vairāk var uzzināt jauniešu centra “Facebook” un “Instagram” kontā @jelgavasjauniesiem.

Arī jauniešu centrs “Špaktele” strādā no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 14 līdz 20, un tas ir atvērts arī katru otro sestdienu no pulksten 12 līdz 18. Jauniešus “Špaktelē” sagaida dažādi pasākumi un aktivitātes, jauniešu iniciatīvu komanda, tur var saņemt atbalstu dažādu ideju realizēšanai, pieejamas telpas un aprīkojums hobijiem. Aktualitātes par norisēm “Špaktelē” var iegūt jauniešu centra “Facebook” lapā @Jauniešu centrs “Špaktele” un “Instagram” kontā @JC_SPAKTELE.

Jāatgādina, ka viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir darbs ar jaunatni, lai uzlabotu jauniešu dzīves kvalitāti, radītu atbalstošu vidi, veicinātu jauniešu iniciatīvas, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un sabiedriskajā dzīvē. Turpinot mērķtiecīgi uzlabot pilsētas jauniešu dzīves kvalitāti un iespējas, pilsētā būs izveidoti kopumā trīs centri, kuros pilsētas jaunieši var sevi pilnveidot un attīstīt, kā arī saturīgi pavadīt laiku un apgūt jaunas prasmes.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.