Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārlielupes pamatskolas skolotāja cīnīsies par titulu “Gada sporta pedagogs 2022”

Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā “Gada sporta pedagogs” pieteicies viens pedagogs no Jelgavas – Pārlielupes pamatskolas sporta skolotāja Olga Fjodorova, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Manuprāt, ar savu vēlmi darboties es cenšos skolēniem parādīt jaunas iespējas, piemēram, piedaloties projektā “Sporto visa klase”, ko īsteno Latvijas Olimpiskā komiteja, vai pildot klases audzinātājas pienākumus, organizējot iespēju apgūt velodrošību kā pilntiesīgam satiksmes dalībniekam,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta O.Fjodorova, norādot: šo konkursu viņa uztver kā izaicinājumu un iespēju iedvesmoties.

Olga ir tagadējās Pārlielupes pamatskolas, kas tolaik bija Jelgavas 6. vidusskola, absolvente. Savā skolā kā sporta skolotāja viņa atgriezās 2017. gada 1. septembrī un strādā tur joprojām. Tiesa, no šī mācību gada jaunā ampluā – kā direktores vietniece izglītības jomā, bet joprojām turpinot vienai klasei vadīt sporta stundas. “Pieteikties šim konkursam nolēmu jau augustā, jo uzskatu, ka sakarā ar amata maiņu šogad ir mana pēdējā iespēja piedalīties konkursā, jo turpmāk man vairs nebūs tik daudz iespēju izpausties sporta stundu laikā. Tas bija lēmums: tagad vai nekad,” atklāj O.Fjodorova.

O.Fjodorova izglītības nozarē strādā desmito gadu un labprāt komunicē ar kolēģiem un dalās pieredzē, lai skolēniem kvalitatīvāk attīstītu fiziskās spējas un sadarbības prasmes, kā arī ieradumus rūpēties par savu un citu cilvēku veselību. Skolotāja uzskata, ka izpratne par fiziskām aktivitātēm jāveido ne tikai sporta stundās, bet arī ārpus skolas un brīvajā laikā ar ģimeni un draugiem. Viņa laika posmā no 2020. līdz 2022. gadam līdztekus sporta stundām organizējusi arī dažādas ārpusstundas un ārpusskolas fiziskās aktivitātes, piemēram, dalību 17. Jelgavas velobraucienā, pilsētas sporta sacensībās, projektos “Eiropas sporta nedēļa” un “Sporto visa klase”, Olimpiskajā dienā. Skolotājas ideja bijusi arī ceturtdienas rītos visai skolai pirms mācību procesa rīkot rītarosmi. “Kad izdodas ieinteresēt skolēnus procesā, tad arī man ir motivācija kvalitatīvāk strādāt,” rezumē skolotāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa “Gada sporta pedagogs” mērķis ir akcentēt sporta pedagogu lielo lomu, veidojot jauniešos dziļu un vispusīgu izpratni par veselīga un sportiska dzīvesveida nozīmību un motivējot regulārām fiziskām aktivitātēm, kā arī apkopot šī gada Latvijas labāko sporta skolotāju pieredzi.

Konkursa uzvarētājs tiks paziņots ceremonijas “Trīs Zvaigžņu balva sportā 2022” apbalvošanas pasākumā 2023. gada 14. janvārī.

Jāpiebilst, ka titulu “Gada sporta skolotājs 2015” ieguva Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova.

Foto: no O.Fjodorovas arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.