Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pārvadātājiem atļaujas kopijas saņemšanai kravas transportlīdzekļiem būs jāidentificē transportlīdzekļi un to sastāvi

Atbilstoši grozījumiem Ministru kabineta noteikumos turpmāk pārvadātājiem, saņemot Eiropas Kopienas atļaujas kopiju kravas transportlīdzekļiem, kuru pieļaujamā pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas, būs jāidentificē kravas transportlīdzekļi vai to sastāvi, lai varētu piemērot samazinātās finansiālās prasības, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus ir precizēts, kādi dokumenti jāiesniedz transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai gadījumā, ja mainījies kāds no iepriekš iesniegtajiem dokumentiem. Tāpat, ja kravas transportlīdzekļa vadīšanai pietiek ar B kategorijas vadītāja apliecību, transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai vairs nebūs jāiesniedz dokuments, kas apliecina 95.koda iegūšanu.

Lai Autotransporta direkcija varētu pārliecināties par pārvadātāja finansiālā stāvokļa atbilstību, piemērot samazinātās finansiālās prasības un izsniegt pareizi noformētu Eiropas Kopienas atļaujas kopiju, turpmāk pārvadātājam iesniegumā būs jānorāda informācija par transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ar piekabi vai puspiekabi pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas. Eiropas Kopienas atļaujas kopijā par to tiks veikta atbilstoša atzīme. Ja, apvienojot transportlīdzekli ar piekabi vai puspiekabi, transportlīdzekļa sastāva pilnā masa pārsniedz 3,5 tonnas, samazinātās finansiālās prasības nepiemēros.

Turpmāk transportlīdzekļa vadītāja atestāts trešo valstu autovadītājiem būs jāsaņem arī gadījumā, ja tiek veikti starptautiskie kravu pārvadājumi ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autotransporta direkcijā atzīmē, ka pārvadātājiem, kuri plāno veikt komercpārvadājumus ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilnā masa ar piekabi vai puspiekabi pārsniedz 2,5 tonnas, bet nepārsniedz 3,5 tonnas, vadītāja atestāta saņemšanai nav jāiesniedz autovadītāja kvalifikācijas kartes kopija vai apliecināta profesionālā autovadītāja apliecības kopija (95.kods).

Ja mainījies kāds no iepriekš iesniegtajiem dokumentiem transportlīdzekļa vadītāja atestāta saņemšanai, vairs nebūs nepieciešams atkārtoti iesniegt visus dokumentus, bet tikai to dokumentu, kas ir mainījies, proti, autovadītāja pases kopija, apliecināta autovadītāja darba līguma kopija, apliecināta autovadītāja apliecības kopija, vadītāja kvalifikācijas kartes kopija vai apliecināta profesionālā autovadītāja apliecības kopija. Līdz šim maiņas gadījumā bija atkārtoti jāiesniedz visi dokumenti.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.