Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasaku un ziedu valstība Alunāna muzejā

Līdz februāra beigām Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā Jelgavā apskatāma mākslinieces Elitas Kaņepes izstāde “Pasaku un ziedu valstībā”.  Māksliniece pasteļos ļāvusies ziedu valdzinājumam, savukārt zīmējumos skatītājus gaida tikšanās ar mīļiem un sirsnīgiem pasaku tēliem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Kaņepe ir tekstilmāksliniece ar lielisku krāsu izjūtu, kas parādās viņas gleznotajās harmoniskajās klusajās dabās. Mākslinieces optimistiskais dzīves skatījums savukārt redzams zīmējumos un to projekcijās  – tur attēlots Runcis zābakos, Brēmenes muzikanti, kaza ar kazlēniem un daudzi citi iemīļoti vai vēl iepazīstami pasaku tēli. 

E.Kaņepe beigusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstīliju mākslinieciskās noformēšanas nodaļu pie Rūdolfa Heimrāta.

Darba gaitas sākusi kā māksliniece noformētāja uzņēmumā “Tekstiliana” (1972 – 1974), strādājusi par audumu dizaineri uzņēmumā “Rīgas Audums” (1979 – 1996), animatore filmu studijā “Dauka” (1993 – 1996) un “Rija” (1996 – 2003), kā lektore pasniegusi zīmēšanu un kompozīciju arī biznesa skolā “Nimfa 2000” (2002 – 2006). Bijusi Latvijas Dizaineru savienības biedre. No 2020. gada E.Kaņepe ir Jelgavas Mākslinieku biedrības biedre.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tekstilmāksliniece izstādēs piedalās kopš studiju beigām.  E.Kaņepe piedalījusies izstādēs arī Jelgavā – miniatūrtekstīliju izstādē Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā (2019) un Jelgavas Pilsētas bibliotēkā (2021).

Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs apmeklētājiem atvērts no otrdienas līdz svētdienai no pulksten 10 līdz 17, bet no pulksten 13 līdz 14 muzejā ir pārtraukums.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.