Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Paskatieties, cik skaists hokejs šogad!”

Tā, priecājoties par Latvijas komandas sniegumu pasaules čempionātā, sarunā ar “Zemgales Ziņām” saka jelgavniece hokejista Renāra Krastenberga mamma Ilze. Viņa atzīstas, ka turnīrā nervu saspringums ir tik liels, ka viņa labāk spēles skatās ierakstā, nevis klātienē. Renāra tētis gan braucot uz katru Latvijas spēli. Viņš lietpratīgi spēles un dēla sniegumu vērtē no tehniskās puses. “Tīri pēc sajūtām” mamma saprot, cik liela ir hokejistu atdeve, cīnoties par Latviju. Viņa ļoti priecājas, ka dēls gadu no gada aug sportiskajā meistarībā un kā veidojas viņa spēles stils.

Trenēties Jelgavas Ledus skolā Renārs sāka četru gadu vecumā, un hokejs nav bijusi ģimenes izvēle. Proti, savu sporta veidu Renārs izvēlējies pats. “Es nezinu, no kurienes tas nāk, bet Renāram bija divi gadi, kad viņš, ielicis knupi mutē, uzlicis peldētāja brilles, uzvilcis manas papēžu kurpes un paņēmis nūju, visu dienu staigāja pa māju. Trīs gadu vecumā pretinieks bija mūsu suns. Ja tajā laikā būtu tādi telefoni kā tagad, es būtu nofilmējusi. Tas bija kaut kas fenomenāls!” atceras Ilze Krastenberga. Mamma pieļauj, ka Renāra izvēli par labu hokejam varēja ietekmēt tas, ka tēvs uzņēmējs Rolands Krastenbergs vēl joprojām spēlē hokeju senioru amatierlīgā.

“Kopš Renāru aizveda uz Jelgavas ledus halli, viņš nav izlaidis nevienu treniņu, ja nu vienīgi bijis slims. Bērnu, ko normāli nebija iespējams piecelt uz skolu, četros no rīta ar vienu saucienu varēja pamodināt tad, ja tas bija vajadzīgs hokejam,” salīdzina hokejista mamma. Viņa atzīst, ka Renāra atbalstā iesaistījās visa ģimene. “Tikai tad, kad Renārs piecpadsmit gadu vecumā uz pieciem gadiem aizbrauca trenēties un dzīvot ASV, mēs sapratām, cik daudz visi, tostarp lielie bērni, esam bijuši hokejā,” atceras Ilze Krastenberga.

Jelgavas Ledus sporta skolas direktors Aivars Zeltiņš lielu gandarījumu izjūt par katru, kurš ir kļuvis par pasaules līmeņa sportistu un hokeja pamatus ieguvis pie mums Jelgavā. Šajā pasaules čempionātā spēlē divi Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkņi – Renārs Krastenbergs un Dans Ločmelis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.