Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasniedz Izglītības kvalitātes balvu skolēniem, kuru vidējā atzīme ir 8,5 balles un augstāka

Pirmdien Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš pilsētas vispārējo un profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuru vidējā atzīme ir 8,5 balles un augstāka, pirmajās piecās skolās pasniedza Izglītības kvalitātes balvu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien sveikti Jelgavas 5. vidusskolas, Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas tehnikuma, Jelgavas Pārlielupes pamatskolas un Jelgavas 4. vidusskolas teicamnieki, šodien, 6. jūnijā, tiks sumināti sekmīgākie skolēni Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, bet trešdien – Jelgavas Amatu vidusskolā. 

Visvairāk skolēnu, kuriem vidējais vērtējums mācību gadā ir virs 8,5 ballēm, tiks sveikti Jelgavas Valsts ģimnāzijā – 276 jaunieši no 7. līdz 12. klasei. Pēc tam seko Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija ar 109 teicamniekiem un Jelgavas tehnikums, kur sveiks 73 jauniešus, kuru vidējā atzīme ir 8,5 balles un augstāk.

Divi pilsētas skolēni šo mācību gadu noslēdz ar augstāko vidējo vērtējumu – 10 balles. Viens no izcilniekiem ir Jelgavas Pārlielupes pamatskolas 9. klases skolnieks Pāvels Baks, kurš jau trešo gadu saņem arī īpašo A.Rāviņa balvu. “Šogad absolvēšu pamatskolu, un, jāatzīst, šis mācību gads bijis ļoti piesātināts. Es ne tikai centos labi mācīties, bet arī ar panākumiem piedalījos vairākos konkursos, mācību olimpiādēs, tostarp pārstāvēju Latviju Eiropas eksakto zinātņu olimpiādē, kur mana komanda izcīnīja 3. vietu,” stāsta Pāvels. Jāpiebilst, ka starptautiskās olimpiādēs šajā mācību gadā piedalījušies četri Jelgavas skolēni – Pāvels pārstāvēja Latviju pamatskolu grupā, bet vēl trīs jaunieši – vidusskolu grupā. Pāvels atzīst, ka mazliet lielākas pūles šogad prasījusi atzīme angļu valodā, jo viņam vairāk padodas STEM priekšmeti. “Lai būtu šāds iznākums, ieguldīts milzīgs darbs, un man ļoti liels paldies ir jāsaka manai mammai, kura mani tik ļoti atbalsta un palīdz, kā arī skolotājiem,” tā Pāvels. Pēc Pārlielupes pamatskolas absolvēšanas viņš nolēmis turpināt mācības Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, lai vēlāk iestātos Latvijas Universitātē un studētu inženierzinātnes. “Pats svarīgākais, lai sasniegtu labu rezultātu, ir neatlaidība un ticība sev. Es uzskatu: ja kaut ko nesaproti, nebaidies prasīt atbalstu – tad viss ir iespējams,” saka izcilnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl viena izcilniece – Danute Elīze Briģe – šogad absolvēs Jelgavas 4. vidusskolu. Viņa balvu klātienē nevarēja saņemt, taču skolas direktora vietniece Sanita Baltiņa stāsta, ka Danute Elīze ir ļoti talantīga skolniece. “Viņa mūsu skolā mūzikas novirzienā mācās jau no 1. klases. Danute Elīze ne tikai labi mācās, bet ir arī ļoti talantīga mūzikā. Lieliski spēlē klavieres, kas pamanīts ne vienā vien konkursā, kā arī šajā mācību gadā sevi ar labiem panākumiem pieteica jauno komponistu konkursā. Tāpat viņa jau no pamatskolas dzied izcilajā meiteņu korī “Spīgo” un divus gadus darbojas skolā izveidotajā vokāli instrumentālajā grupā “Labvakariņ”. Meitene ir ļoti talantīga, atbildīga un zina, ko savā dzīvē vēlas,” stāsta S.Baltiņa.  

Šie divi izcilnieki līdztekus Izglītības kvalitātes balvai saņem arī īpašu balvu, ko pēc savas iniciatīvas Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš pasniedz skolēnam, kurš mācību gadu noslēdzis ar izcilību jeb vidējo atzīmi 10 balles. Šī ir ceturtā reize kopš Izglītības kvalitātes balvas iedibināšanas 2012. gadā, kad domes priekšsēdētājs pasniedz arī šo balvu. Pirmo reizi tā pasniegta 2019. gadā, otro – 2020. gadā, trešo – 2022. gadā, bet ceturto – šogad.

Izglītības kvalitātes balvu – 75 eiro – šajā mācību gadā kopumā saņems 579 vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gribas ticēt, ka pašvaldība, pasniedzot Izglītības kvalitātes balvu, veicina labākus rezultātus. Tam apliecinājums ir skolēnu skaits, kas ik gadu saņem šo balvu. Taču pats svarīgākais ir apzināties, ka tā ir investīcija jūsos, kas pavērs durvis nākotnē. Un atcerieties, ka pilsētai ir vajadzīgas jūsu zināšanas. Paldies jums par ieguldīto darbu un pūlēm, jo ir skaidrs, ka darbs bijis sistemātisks – tādu rezultātu nevar sasniegt pēdējās divās nedēļās pirms mācību gada noslēguma. Jūsu ieguldītais darbs ir vainagojies panākumiem, saņemot balvu. Pilsēta ar jums lepojas,” skolēnus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs A.Rāviņš.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.