Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasniegs Ģederta Eliasa balvu par lauku tēmas atspoguļojumu glezniecībā

13. oktobrī plkst. 16.00 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notiks Jelgavas valstspilsētas organizētā konkursa “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā” uzvarētāju apbalvošana, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā tiks nosaukts galvenās balvas ieguvējs, kurš saņems īpaši izgatavotu medaļu un naudas balvu 3000 eiro apmērā, kā arī paziņoti vairāku speciālbalvu, to skaitā Jelgavas novada simpātiju balvu, ieguvēji.

“Mūsu novadnieks Ģederts Eliass, kurš dzimis un audzis Jelgavas novada Platones pagasta “Zīlēnu” mājās, bija spožs gleznotājs – viņa lauku sētas ainavas ir iekļuvušas latviešu glezniecības zelta fondā. Ģ. Eliasa darbu pamatā bija tādas vērtības kā cilvēks, dzimtā māja, zeme, kas nav zaudējušas aktualitāti arī šodien. Ļoti interesanti bija redzēt, kā lauku tēmas mākslā izpauž mūsdienu mākslinieki un vai kaut kur pavīd arī Eliasa rokraksts,” atklāj Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola, kura piedalījās Jelgavas novada simpātiju balvu saņēmēju noteikšanā.

Šogad darbus pieteikuši 79 mākslinieki no visas Latvijas. No kopumā 113 iesniegtajiem darbiem 47 izraudzīti balvas izstādei un žūrijas vērtējumam. Konkursā varēja piedalīties ne tikai profesionāli mākslinieki, bet arī mākslas augstskolu studenti un mākslas vidusskolu absolventi ar glezniecības darbiem par lauku tēmu, kas tapuši sadzīves, vēsturiskajā, mitoloģiskajā, ainavu, klusās dabas un portreta žanrā vai to apvienojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Žurijā, kuru vadīja Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, līdztekus Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājam Mārim Brancim, mākslas zinātniecei Ingrīdai Burānei, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei, gleznotājam, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram Aleksejam Naumovam un Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietniecei Marijai Kauperei, darbojās Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna.

Ģ.Eliasa vārdā nosauktā balva dibināta 2017. gadā par godu mākslinieka 130. jubilejai. Konkurss par labāko lauku tēmai veltīto glezniecības darbu, ko organizē Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, notiek reizi trijos gados.

Foto: Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.