Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasta salā Jelgavā top 16. Starptautiskā skulptūru parka “Summer Signs 2022” demo skulptūra

16. Starptautiskā skulptūru parka “Summer Signs 2022” demo skulptūru veido pasaulē titulētākais latviešu izcelsmes ledus un smilšu tēlnieks Kārlis Īle kopā ar Maiju Īli, smiltīs atveidojot Mikelandželo darbu “Pieta” (Žēlums) jaunā veidolā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mikelandželo ir viens no visu laiku dižākajiem māksliniekiem. Tēlnieks spēj saskatīt un atklāt ļoti sarežģītās attiecības starp skaistumu un šausmām, mīlestību un naidu, prieku un sāpēm, dzīvību un nāvi. Īpašu ievērību izpelnījusies viņa skulptūra “Pieta”. Šādu ģeniālu darbu īpašais spēks slēpjas tajā, ka tie stāv pāri laikam un nezaudē savu aktualitāti arī šodien, kad daudzas mātes apraud savus mirušos dēlus, un daudzi cer, ka šie upuri tiek nesti kāda lielāka un cēlāka mērķa labā,” tā skulptūras autori par sava darba izvēli.

Iepriekš vēstīts, ka 4. un 5. jūnijā Jelgavā, Pasta salā tiks atvērts 16. starptautiskais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”. Darbu tēma šogad ir “Šedevri”, un mākslinieki kārtējo reizi pakļaus birstošo materiālu, lai skatītājiem atklātu cilvēka, dabas un Visuma radītus meistardarbus. Žūrija smilšu skulptūru konkursam šogad ir izvirzījusi 15 tēlniekus no desmit valstīm – Bulgārijas, Čehijas, Kanādas, Mongolijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Mākslinieki Pasta salā veidos 15 konkursa skulptūras un demo skulptūru.

Tēlnieki savas idejas Pasta salā sāks iedzīvināt 30. maijā, bet pasākuma divās dienās plānota arī izklaides programma apmeklētājiem. Lai sagatavotos pasākumam, drošības apsvērumu dēļ no 2. jūnija apmeklētājiem būs slēgta Pasta sala.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izklaides programma

Smilšu skulptūru parks 4. un 5. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Abas dienas laukumā starp brīvdabas koncertzāli “Mītava” un slidotavu paredzētas aktivitātes bērniem – putu ballīte un burbuļu darbnīcas. Savukārt sestdienas vakarā pulksten 19 apmeklētāju priekam uzstāsies grupa “Riga Reggae” un pulksten 21 – Edavārdi, bet svētdien pulksten 20 priecēs – Ivo Fomins. Abas dienas pasākuma atmosfēru Pasta salā bagātinās jelgavnieks vinila plašu entuziasts DJ Mareks Ameriks.

Biļetes izdevīgāk iegādāties līdz 3. jūnijam

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz 3. jūnijam biļetes var iegādāties lētāk: biļete pieaugušajiem maksā 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 3 eiro. Var iegādāties arī ģimenes biļeti (2 pieaugušie + 2 bērni, 1 pieaugušais + 3 bērni vai “3+ Ģimenes karte”), kuras cena ir 10 eiro.

Tikai Jelgavas kultūras nama kasē, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes iepriekšpārdošanā var nopirkt par 3 eiro, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību – par 2 eiro, bet ar kuponu, kas atrodams informatīvā izdevuma “Jelgavas Vēstnesis” maija numurā, biļetes cena ir 3 eiro.

4. un 5. jūnijā biļešu cena pieaugušajiem būs 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļete maksās 4 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 3 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes var nopirkt Jelgavas kultūras nama kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, bet pasākuma norises dienās – arī Pasta salā. Jāpiebilst, ka biļetes, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, Jelgavas skolēna apliecību vai kuponu, pieejamas tikai Jelgavas kultūras nama kasē. Biļetes viedtālrunī var iegādāties gan iepriekšpārdošanā, gan pasākuma laikā, un tās ir derīgas elektroniskā formātā.

Jelgavas kultūras nama kases darba laiks

Otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien – no pulksten 14 līdz 19

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien – no pulksten 10 līdz 15

Svētdien un pirmdien – slēgts

Kase atvērta arī stundu pirms pasākumiem! Kases tālrunis: 63084679

Foto: Raimonds Subatovičs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.