Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasta salā sāk veidot demo un foto smilšu skulptūras

Gatavojoties vasaras festivālam “Summer Signs 2024”, kurā apmeklētājus sagaidīs Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks, šonedēļ tēlnieki no Latvijas un Lietuvas Pasta salā sākuši darbu pie demo un foto smilšu skulptūru izveides. Tā aprises jau iegūst skulptūras “Trīs  siventiņi” un “Pūķis”, kas papildinās smilšu parka pasaku valstību, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs jau tradicionāli būs demo skulptūra, kas šogad taps no 500 tonnām smilšu materiāla, būs 7,5 metrus augsta un 12 metrus plata. Lai realizētu vērienīgo ieceri, darbu pie skulptūras jau savlaicīgi uzsākuši pasaulē titulētie tēlnieki, ikgadējie festivāla dalībnieki Jelgavā – Kārlis un Maija Īles.

Šoreiz pasākuma tēma ir “Pasaules pasakas” un demo skulptūrā tēlnieki atklās pūķa stāstu. Kā norāda skulptūras autori – pūķi kā mītiskās būtnes parādās daudzu tautu pasakās. Piemēram, Austrumu kultūrās pūķi ir laimes nesēji un cilvēkiem draudzīgi, bet Eiropiešu pasakās tie visbiežāk ir dārgumu sargātāji un mēdz būt pat ļauni. Šie čūskveidīgie radījumi, kuru ķermeni klāj necaurduramas zvīņas, var būt gan spārnoti, gan daudzgalvaini, gan uguni spļaujoši un baisi, gan arī apveltīti ar īpašu gudrību un maģiskām spējām. Šoreiz iedvesma mitoloģiskā tēla atveidei tēlniekiem bijusi Brāļu Grimmu pasaka “Četri brāļi amata pratēji”, kas stāsta par pūķi, kurš nolaupa princesi un aizved to tālu jūrā uz vientuļas salas. Taču meistarīgie brāļi, darbojoties kopā un liekot lietā savas īpašās prasmes, izglābj karaļmeitu.

Savukārt foto skulptūrā smilšu parkā atdzims iemīļotie pasaku tēli – trīs siventiņi. Ar šo varoņu stāstu apmeklētājus iepazīstinās lietuviešu tēlnieks Tautvils Poviļonis. Kā norāda autors –  trīs mazi siventiņi, kas tagad kļuvuši par rukšiem, ir uzvarējuši vilku un dzīvo labi pārtikuši. Brāļu Grimmu pasaku varoņi ir pierādījuši, ka ar gudrību un izturību var pārvarēt grūtības un gūt panākumus. Tādējādi šī skulptūra atspoguļos iepriekšējās pasakas dzīves attīstību un pārmaiņas no “siventiņiem” līdz “cūkām”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka smilšu mākslas darbus 18. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla konkursā darinās kopumā 15 profesionāli tēlnieki no Indonēzijas, ASV, Turcijas, Polijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Tēlnieki ieradīsies Jelgavā un darbu pie konkursa skulptūru izveides sāks 1. jūnijā.

Savukārt vasaras festivāla atklāšanas dienās, 8. un 9. jūnijā, līdztekus smilšu mākslas darbiem apmeklētājus priecēs arī vērienīga pasākuma programma. Ar to var iepazīties ŠEIT.

Vasaras festivālu “Summer Signs 2024” Jelgavā organizē Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar lieldraugu AS “Ramirent Baltic”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.