Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pastiprina ierobežojumus Pērtiķu baku kontaktpersonu darba pienākuma veikšanai

Valdība otrdien pastiprināja ierobežojumus pērtiķu baku kontaktpersonu darba pienākumu veikšanai noteiktās tuva kontakta situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunie noteikumi paredz nosacījumu, ka ar pērtiķu baku saslimušās personas vai dzīvnieka kontaktpersonai ir aizliegts veikt darba pienākumus, ja ir tuvs kontakts ar zīdaiņiem, maziem bērniem, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu.

Kontaktpersonas nevar veikt darbus, kur tās tieši sniedz pakalpojumus maziem bērniem, tai skaitā sniedz bērnu uzraudzības pakalpojumus, sociālos pakalpojumus, vai ir nodarbinātas pirmsskolas izglītības iestādē, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu, sociālo pakalpojumu institūcijās, patversmēs, naktspatversmēs, krīzes centros, aprūpes mājās pakalpojumā, dienas aprūpes centrā – ja ir saskarsme ar zīdaiņiem, pirmsskolas vecuma bērniem, grūtniecēm un personām ar novājinātu imūnsistēmu, kā arī ārstniecības iestādēs.

Ja kontaktpersonas darba pienākumos ietilpst kontakts ar zīdaiņiem, maziem bērniem, grūtniecēm vai personām ar novājinātu imūnsistēmu, tad darba devējs var piedāvāt kontaktpersonai citus darba pienākumus, bet, ja tas nav iespējams, tad kontaktpersonai jādodas karantīnā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz karantīnas noteikto laika periodu darbiniekam ir tiesības noformēt darbnespējas lapu. Darba pienākumu veikšanas pārtraukuma laiks ir 21 diena no pēdējā kontakta ar inficēto personu vai dzīvnieku.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.