Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pašvaldība izbeidz līgumu ar «SP Austrumi» par tiesībām būvēt saules enerģijas ražošanas parku

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība izbeigusi līgumu par apbūves tiesībām Šūmaņu ceļā 2 ar SIA «SP Austrumi». Līgums izbeigts, jo uzņēmums nav izpildījis līguma nosacījumus, informē pašvaldība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Jelgavas domes 2022. gada 30. jūnija lēmumu «Zemesgabala Šūmaņu ceļā 2 Jelgavā apbūves tiesības izsoles rezultātu apstiprināšana» 2022. gada 11. jūlijā ar izsoles uzvarētāju SIA «SP Austrumi» tika noslēgts līgums par apbūves tiesību piešķiršanu šim zemesgabalam.

Saskaņā ar līguma nosacījumiem SIA «SP Austrumi» tika piešķirtas tiesības būvēt saules enerģijas ražošanas parku un tā funkcionēšanai nepieciešamās inženierbūves uz nekustamā īpašuma Šūmaņu ceļā 2. Līgums paredzēja, ka uzņēmums objekta būvniecībā un iekārtās investē ne mazāk kā 60 miljonus eiro, sadalot ieguldījumu pa gadiem: 2022. gadā – ne mazāk kā 25 miljonus eiro, 2023. gadā – ne mazāk kā 30 miljonus eiro, 2024. gadā – ne mazāk kā 5 miljonus eiro.

Līgums noteica, ka objekta būvniecība jāuzsāk līdz 2022. gada 31. decembrim. Tolaik atbilstoši Būvniecības informācijas sistēmā 2022. gada 22. decembrī iesniegtajam būvprojektam «Fotoelektriskās elektrostacijas saules parka «SP Austrumi» izbūve» minimālā sastāvā objekta būvniecība tika uzsākta līgumā noteiktajā termiņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Jelgavas pašvaldība 2022. gada 29. decembrī saņēma SIA «SP Austrumi» vēstuli ar apliecinājumu par 2022. gadā veiktajām investīcijām objektā. Apbūves tiesīgais iesniedza dokumentus, kas apliecināja ar AS «Skinnest Grupp» noslēgto iekārtu pirkuma līgumu un dokumentus par līguma summas apmaksu – maksājumu uzdevumus par kopējās summas 25 miljoni eiro pārskaitījumu veikšanu.

Pašvaldība objektu regulāri apsekoja, un, kaut arī līdz rudenim visi līgumā noteiktie maksājumi veikti laikā, tomēr jau tad pastāvēja šaubas par līguma saistību izpildi noteiktajā termiņā, jo faktiskie būvniecības darbi vēl nebija uzsākti. Līdz 28. septembrim arī visi maksājumi par apbūves tiesībām bija veikti, un uzņēmums par šā gada pirmajiem diviem ceturkšņiem pašvaldībai bija samaksājis nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) 17 454,18 eiro apmērā, bet tam bija NĪN maksājuma parāds par trešo ceturksni – 8 542,88 eiro, ieskaitot nokavējuma procentus 200,22 eiro.

Jau tobrīd pašvaldība paredzēja – ja netiks izpildītas līgumā noteiktās saistības, līgums tiks izbeigts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA «SP Austrumi» līdz 27. novembrim, kā bija noteikts, neveica parāda apmaksu par NĪN un apbūves tiesībām. Pašvaldībai arī netika sniegta informācija par pagājušajā gadā ieguldīto 25 miljonu eiro faktisko ieguldījumu, jo norādītās iekārtas līdz šim brīdim nav piegādātas un uzstādītas objektā. Apsekojot objektu Šūmaņu ceļā 2, pašvaldība fiksēja, ka reāli būvniecības darbi nav uzsākti. Arī par šogad līgumā noteikto ieguldījumu –30 miljoniem eiro – pašvaldībai nav iesniegts apliecinājums.

Ņemot vērā neizpildītos līguma nosacījumus, pašvaldība ir izbeigusi līgumu ar «SP Austrumi» par apbūves tiesībām Šūmaņu ceļā 2.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.