Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pašvaldības policija jau veikusi vairākas pārrunas ar cilvēkiem, kuri neievēro aizliegumu atrasties uz ūdenstilpnēm

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu “Par aizliegumu atrasties uz ledus”, atrasties uz Jelgavā esošo ūdenstilpju ledus ir aizliegts. Jelgavas Pašvaldības policija, regulāri apsekojot Lielupi, Driksu un Svēti pilsētas teritorijā, veic pārrunas ar zemledus makšķerniekiem un jauniešiem, kuri šo aizliegumu neievēro. Piemēram, pagājušajā nedēļā pilsētas videonovērošanas kamerās pamanīti trīs nepilngadīgi jaunieši, kuri centās uzkāpt uz Driksas ledus, bet sestdien veiktas pārrunas ar sešiem zemledus makšķerniekiem, kuri atradās uz Lielupes ledus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna norāda, ka Driksa, Lielupe un Svēte ir iekļautas policijas ikdienas maršrutā un kopš decembra sākuma tiek pievērsta pastiprināta uzmanība tam, lai uz ledus neatrastos cilvēki. “Galvenokārt policijas inspektori veic pārrunas ar zemledus makšķerniekiem. Daļa no viņiem nav dzirdējuši par aizliegumu atrasties uz ūdenstilpju ledus Jelgavas teritorijā, daļa klaji ignorē šo noteikumu – viņi esot pārliecināti, ka zina, cik drošs ir ledus,” stāsta S.Matulēna, piebilstot, ka līdz šim pārrunas veiktas ar vairāk nekā desmit makšķerniekiem, kas atradušies uz Lielupes ledus.

Neskatoties uz brīdinājumiem, kampaņām par to, ka atrasties uz ledus ir bīstami, joprojām ir daļa jauniešu, kas, riskējot ar savu dzīvību, kāpj uz ledus. Šāds gadījums pagājušajā nedēļā fiksēts videonovērošanas kamerās. “Trīs nepilngadīgi jaunieši – vienam desmit gadi, diviem deviņi gadi – mēģināja uzkāpt uz Driksas ledus. Pamanot to kamerās, uz notikuma vietu izbrauca Pašvaldības policijas inspektori. Uzrunātie puiši atzinās, ka mēģinājuši uzkāpt uz ledus. Ar viņiem veiktas preventīvas pārrunas par bīstamību uz ledus, un viņi nogādāti pie vecākiem,” stāsta policijas pārstāve.

Jāatgādina, ka, ņemot vērā laikapstākļus un ledus veidošanās tendenci, 4. decembrī izdots Jelgavas valstspilsētas pašvaldības rīkojums “Par aizliegumu atrasties uz ledus”. Rīkojums aizliedz atrasties uz Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo iekšzemju publisko ūdeņu un citu pašvaldības valdījumā esošo ūdeņu ledus, lai neapdraudētu personu dzīvību un veselību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīkojuma izpildi kontrolē Jelgavas Pašvaldības policija. Policijā norāda, ka par rīkojuma pārkāpumu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz divdesmit naudas soda vienībām jeb 100 eiro.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus. Savukārt pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” vairākās vietās pilsētā pie ūdenstilpēm izvietojusi informatīvas brīdinājuma zīmes, atgādinot, ka atrasties uz ledus ir bīstami.

Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par cilvēkiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstpilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: ekrānšāviņš no pilsētas videonovērošanas

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.