Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pavasara saulgriežu svinēšana Vecpilsētā

Lai kopīgi atzīmētu pavasara atnākšanu, 24. martā no pulksten 12 līdz 15 ģimenes ar bērniem aicinātas uz Dzīvesziņas un arodu sētu Vecpilsētas ielā 2, kur norisināsies dažādas aktivitātes, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”. Iekšpagalmu pieskandinās muzikāli priekšnesumi, stāsti par putnu balsīm, būs iespēja piedalīties tradicionālās latviešu pavasara laika rotaļās, kā arī piedalīties radošajās meistardarbnīcās. Īpaša vieta arodu sētas pagalmā būs atvēlēta šūpolēm, aicinot apmeklētājus iešūpot pavasari un palīdzēt saulei uzkāpt debesu kalnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 12 ar saviem priekšnesumiem apmeklētājus priecēs bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Ieviņa”, “Vēja zirdziņš” un tautas deju ansamblis “Ritums”. Savukārt pulksten 13 arodu sētas pagalmu pieskandinās putnu balsis. Interesenti kopā ar mūziķi un folkloristi Baibu Ērgli varēs uzzināt par latviešu folklorā sastopamajiem putniem un klausīties, kā ar dažādiem tautas mūzikas instrumentiem var atdarināt putnu balsis. Pulksten 13.40 ģimenes ar bērniem aicinātas kopā ar folkloras kopu “Liepāres” iesaistītes tradicionālu pavasara dziesmu izdziedāšanā un iet rotaļās, atgādinot vai no jauna iepazīstot senlatviešu tradīcijas. Kopīgi dziedot, ejot rotaļās un dancojot, apmeklētāji sveiks pavasari un aicinās labklājību savā sētā.

No pulksten 12 līdz 15 Dzīvesziņas un arodu sētā būs pieejamas dažādas pavasara laikam atbilstošas aktivitātes. Apmeklētāji aicināti jau laikus sagatavoties un līdzi ņemt nevārītas olas, lai čaklo “Austras rakstu” saimnieču vadībā tās ietītu dabas materiālos – pumpuros, zariņos, lapās un citos materiālos, kas izvārot, veidos greznus ornamentus pavasara noskaņās. Apmeklētājiem būs unikāla iespēja rotātās olas vārīt Dzīvesziņas un arodu sētas atjaunotajā manteļskurstenī. Arodu sētas pagalmā norisināsies arī tradicionālas Lieldienu izdarības – olu ripināšana, olu kaujas. Čaklākie bērni un pieaugušie varēs piedalīties arī radošajā darbnīcā un paši izveidot savu putnu būri. Bet līdzās esošās kafejnīcas “Brokastnīca” pagalmā no pulksten 13 līdz 15 ikviens varēs piedalīties radošajā darbnīcā un glazēt pavasara cepumus. Visas dienas garumā arodu sētā darbosies mājražotāju un amatnieku tirdziņš.

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 1,50 eiro, ģimenes biļete 6 eiro. Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.