Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pavasarī Platones pagastā sāksies augsnes kartēšana

Poķi, Platones pagasts/Foto: Vikipēdija

Šopavasar sāksies augsnes kartēšana Jelgavas novada Platones pagastā, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts “Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimniecībā” Latvijā tiek īstenots jau otro gadu. Pērn kartēšana notika Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā.

Ministrijā skaidro, ka Taurenes un Platones pagasti ir izvēlēti par projekta etalonteritorijām – Taurenes pagasta paugurienei raksturīgs saposmots reljefs, bet Platones pagastā ir Latvijas līdzenumam raksturīgā augsne.

Augsnes kartēšanu veiks Latvijas Universitātes zinātnieki. Darbu sākums plānots aprīļa beigās vai maija sākumā – atkarībā no laikapstākļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Iegūstot informāciju par augsni, varēs veikt mērķētāku nozares ieguldījumu klimata pārmaiņu mazināšanā, kā arī veiksmīgāk saglabāt bioloģisko daudzveidību,” skaidro projekta vadītājs Lauris Leitāns.

Zinātnieki lūdz zemes apsaimniekotājus būt pretimnākošiem, jo izpētes laikā jāveic darbs, kas prasa zinātnieku fizisku atrašanos apsaimniekotajā teritorijā.

Norvēģijas finanšu instrumenta projekts “Ilgtspējīgas augsnes resursu pārvaldības uzlabošana lauksaimniecībā” tiek īstenots, lai uzlabotu informāciju par Latvijas lauksaimniecībā izmantojamo augsni un iegūtu informāciju par oglekļa izmaiņām augsnē un valstij raksturīgiem siltumnīcefekta gāzu emisiju faktoriem. ZM to sāka īstenot pagājušā gada februārī, un tas ilgs līdz 2024.gada 31.janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

ZM partneri projektā ir Norvēģijas Bioekonomikas pētījumu institūts, Latvijas Universitāte, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” un Valsts augu aizsardzības dienests.

Projekta plānotais budžets ir 1,83 miljoni eiro, ko veido Norvēģijas piešķirtais 1,56 miljoni eiro grantu finansējums un 270 000 eiro nacionālais līdzfinansējums.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.