Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pavļuts: Epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, jābūt gataviem ierobežot kontaktus

Ar Covid-19 izplatību saistītajai epidemioloģiskajai situācijai pasliktinoties, ikvienam jābūt gatavam ierobežot savus kontaktus, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Epidemioloģiskā situācija valstī ir nopietna, un datos var redzēt, ka inficēšanās skaits aizvadītajā nedēļā ir dubultojies, teica politiķis. Svētku laikā ir bijis salīdzinoši maz testu, taču tagad, kad sistēmas strādā uz pilnu jaudu, inficēšanās gadījumu skaits ir pieaudzis, un var paredzēt, ka saslimšanas gadījumu skaits arī turpmāk pieaugs. “Labi ir tas, ka slimnīcās situācija vēl ir relatīvi stabila,” piebilda ministrs, uzsverot, ka Latvija Covid-19 izplatības ziņā no citām valstīm atpaliek par nedēļu, ņemot vērā striktākus ierobežojumus.

“Esam ilgstoši bijuši starp 500 un 600 pacientiem slimnīcā. Slimnīcu noslodze ir viens no galvenajiem parametriem. Omikrona dēļ situācija var būt citādāka, tiek vērtēts, kā situācija attīstīsies, bet slimnīcas ir gatavas ātri reaģēt, tai pasliktinoties,” apgalvoja ministrs.

Pavļuts atgādināja, ka patlaban ir atceltas visas ieceres ar šodienu atteikties no virknes ierobežojumu. Tā vietā valdība ir pagarinājusi ārkārtējo situāciju līdz februāra beigām, saglabājot ierobežojumus un uzsvaru liekot uz aktīvu revakcināciju un arī primārās vakcinācijas noslēgšanu. Pavļuta ieskatā primārās vakcinācijas aptvere Latvijā ir laba, turklāt vēl pērnā gada vidū bijis grūti paredzēt, ka aptvere būs tik augsta. Tomēr valstī aizvien ir apmēram 100 00 nevakcinētu senioru, situācijai gan nedaudz uzlabojoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavļuts uzsvēra, ka stacionēšanas rādītāji ir būtiski kontekstā ar ierobežojumiem. Patlaban par šādu rādītāju noteikti 800 stacionētie, jo pie 1000 stacionētajiem slimnīcas saskaras ar pārslodzi un pieaug mirstība.

“800 stacionētie ir tas laiks, kad vēl var pielāgoties un piebremzēt slimības izplatības kāpumu. Slimnīcās situācija vēl nav tik dramatiska, bet jābūt gataviem ierobežot kontaktus. Mēs gribētu izvairīties no komandantstundas, mājsēdes, slēgtām skolām, bet tas viss ir mūsu pašu rokās, jo kontaktu skaits būtu jāsamazina par kādiem 25%, lai omikrons nenoslauka pilnīgi visu,” teica Pavļuts.

Kontaktu samazināšana nozīmētu vairāk izvēlēties attālinātu darbu, darba laika ierobežojumus. Striktākos ierobežojumus Veselības ministrija izskatīšanai valdībā patlaban neplāno piedāvāt. Ministrija gan varētu piedāvāt citus Covid-19 ierobežošanas pasākumus, iespējams, arī veikalu darba laika samazināšanu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.