Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Paziņo par nodomu noteikt aizliegumu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Jelgavas novadā

Jelgavas novada pašvaldība paziņo par nodomu noteikt aizliegumu  ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai Jelgavas novada administratīvajā teritorijā uz pieciem gadiem no saistošos noteikumu spēkā stāšanās dienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotājus līdz 2022.gada 23. septembrim aicina izteikt viedokļus, priekšlikumus un iebildumus par aizlieguma noteikšanu ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanai visā Jelgavas novada administratīvajā teritorijā, iesniedzot tos (brīvā formā vai aizpildot aptaujas anketu) Klientu apkalpošanas nodaļā, Lielā ielā 5/7, Jelgavā, jebkurā Jelgavas novada pašvaldības pagastu pārvaldē vai nosūtot uz elektroniskā pasta adresi: dome@jelgavasnovads.lv.

Aizlieguma mērķis ir panākt augstu drošuma līmeni visos ģenētiski modificēto organismu aprites posmos, lai novērstu negatīvo ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku veselību vai vidi, saglabātu bioloģisko daudzveidību, veicinātu ilgtspējīgas lauksaimniecības un biotehnoloģijas attīstību, arī ģenētiski modificēto kultūraugu pastāvēšanu līdztekus bioloģiskajai un konvencionālajai lauksaimniecībai.

Iebildumu neiesniegšana noteiktajā termiņā tiks uzskatīta par piekrišanu aizlieguma noteikšanai.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.