Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc melioratoriem Platones krastā zāle izaugs

Valsts finansētais 590 tūkstošu eiro vērtais projekts vērsts uz lauksaimniecības zemju efektīvāku izmantošanu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī oktobra sākumā Zemgalē ne Latvijas, ne Lietuvas pusē nebija manāmi stiprāki lieti, Platones upes plūdums Jelgavas pievārtē pie Lietuvas šosejas ir straujš. Straume plūst apmēram cilvēka gaitas ātrumā – ātrāk, nekā tas bija pirms šovasar īstenotā VSIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” vadītā projekta “Valsts nozīmes Platones notekas atjaunošana Platones, Lielplatones un Vilces pagastā”. Šī valsts uzņēmuma Zemgales reģiona Meliorācijas nodaļas Jelgavas sektora vadītāja Filimonija Brigmane stāsta, ka Platones tīrīšanas galvenais mērķis ir uzlabot upes noteci un līdz ar to meliorācijas sistēmas darbību. Projekta pamatā ir meliorācijas pamatideja – jo pavasarī agrāk un rudenī vēlāk lauks būs pietiekami sauss, lai tajā varētu noritēt veģetācija un to būtu iespējams apstrādāt ar lauksaimniecības tehniku, jo labāk. Proti, tādā meliorētā laukā var ienākties lielāka raža. To novācot ir mazāki ražas zudumi un energo resursu tēriņi.

Trīs no 142 saimniekiem domā citādi

Līdzīgi domā pensionētais meliorācijas inženieris Jāzeps Ošs, kas dzīvo Platonē, Platones upes krastā, kā arī 139 lauksaimnieki, kuri saimnieko Platones krastos un ar kuriem “Zemkopības ministrijas nekustamajiem īpašumiem” nācās saskaņot upes tīrīšanas projektu.

Projekta “Valsts nozīmes Platones notekas atjaunošana Platones, Lielplatones un Vilces pagastā” izmaksas ir 590 tūkstoši eiro, kas segtas no valsts budžeta. Projektēšana sākās 2018. gadā, un šogad būvdarbus plānots pabeigt. Upe ir iztīrīta 21,7 kilometru garumā. Pirmais posms ir no Lietuvas robežas līdz Sidrabes ciemam (10,8 kilometri), otrais – Platones ūdenskrātuve–Jelgavas robeža (10,9 kilometri).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu varat izlasīt 13.oktobra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Septiņus kilometrus augšpus Platones ietekas Lielupē pretī Lieknām, īstenojot upes tīrīšanas projektu, top jauna gājēju laipa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.