Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc piketa “Demokrātija ir daudz trauslāka nekā porcelāns”

Aprīļa trešās nedēļas nogalē, “šķirstot” televīzijas kanālus, iekrita acīs “ReTV” raidījumu sērija “Būt Ogres novadam!”. “Paldies Ogres novada pašvaldībai…”- televīzijas kameras priekšā sacīja tautā labi pazīstamā dzejniece Māra Zālīte. Viņa izteica gandarījumu par jūlijā gaidāmo rokoperas “Lāčplēsis” izrādes atjaunoto uzvedumu Lielvārdē.

Telesižetā no preses konferences, kas bija sarīkota Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās, ar dzejnieci vienā rindā sēdēja klusējošs, bet labi pazīstams komponists Zigmārs Liepiņš. Toties runāja arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. Viņš izteica patriotisku vēlmi par to, ka mums jāgodina ne tikai teiksmainais Lāčplēsis, bet arī jāmeklē paralēles arī reālo vēsturi, tostarp Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru varoņdarbiem.

Domāju, ka zināmai daļai televīzijas skatītāju, tostarp arī Ogres novada vēlētāju, sižets izskatījās pozitīvi pārliecinošs. Tas nekas, ka minētajā preses konferencē ReTV izskatījās vienīgais medijs, kas ziņoja par Ogres pašvaldības un radošas inteliģences pārstāvju lēmumu jūnijā par jaunu uzvest rokoperu “Lāčplēsis”.

Vai daudzi pievērsa uzmanību, ka telekanāla “ReTV” sižetu serija “Būt Ogres novadā!” nav žurnālistu sagatavotas ziņas, bet medija ārpakalpojums Ogres novada pašvaldībai – “mēs jums naudu, bet jūs mums labu slavu”? Un vai tur kas neatļauts?? Normāla, daudzu mediju prakse. Līdzīgi, piemēram, “Radio Skonto” lasa Jelgavas pašvaldībā sagatavotas ziņas par to, kādi publiski pasākumi gaidāmi Jelgavā un kur, protams, nav ne kripatiņas kritikas par to, ko pašvaldība sarīkojusi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.