Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc pirmajām izlīgšanas sarunām LIZDA neatkāpjas no iecerētā skolotāju streika

Pedagogu streika izlīgšanas komisijas pirmā sēde noslēdzās bez rezultātiem, un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aizvien plāno rīkot skolotāju streiku septembrī. Sarunas gan vēl turpināsies.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 30. augustā, notika pirmā pedagogu streika izlīgšanas komisijas sēde. Pēc tās LIZDA vadītāja Inga Vanaga Latvijas Radio pastāstīja, ka sarunas nav nesušas rezultātus: “Šodienas izlīgšanas komisijā nekāda ļoti ievērojama progresa un kompromisa nebija.”

Vanaga norādīja uz izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (“Konservatīvie”) nepiekāpību: “Viņai nebija nekāda finansējuma apmēra, par ko viņa varētu vienoties ar mums par darba samaksas paaugstināšanas grafiku. Tur ministre nav gatava pilnīgi nekādiem kompromisiem un izmanto kā vairogu budžeta likumu. Un norāda, ka tas ir jauns prioritārais pasākums, kam mēs nepiekrītam.”

Attiecībā uz skolotāju darba slodzēm gan tiekot piedāvāti kompromisi divām pedagogu grupām – vispārējās izglītības un pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem. “Tam ir ietekme uz pašvaldību budžetiem, un tur ir svarīgs pašvaldību viedoklis,” sacīja Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā kā ļoti slikti sagatavojušies – bez finansiālās rīcības iespējām un aizsedzoties ar budžeta likumu, kas ir nepieņemami, zinot, ka LIZDA prasības nav uzradušās pēdējo nedēļu laikā, šie jautājumi aktualizēti gadiem,” sacīja arodbiedrības vadītāja.

Tāpat nepilnības esot aprēķinos par nepieciešamo finansējumu skolotāju prasību izpildei.

“Pirmās sarunas nedod praktiski nekādu cerības staru, lai valdība prastos un izpildītu spēkā esošus normatīvos aktus par algas grafiku,” piebilda Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

KONTEKSTS

LIZDA uztur divas galvenās prasības – par iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu un par darba slodzes sabalansēšanu ātrāk nekā sešu gadu periodā.

Par šīm prasībām no 24. augusta līdz 7. septembrim bija plānots organizēt izlīgšanas komisijas darbu ar IZM. Ja rezultāts tajā būs neapmierinošs – līdz septembra sākumam pedagogi netiks sadzirdēti un valdībā nebūs pieņemti lēmumi –, LIZDA padome nolēma organizēt beztermiņa streiku no 19. septembra. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autors: Edgars Kupčs, Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents

Raksts pārpublicēts no portāla lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.