Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc pusnakts stāsies spēkā lēmums aizliegt Baltijas valstu gaisa telpas izmantošanu Krievijas pārvadātājiem

Noslēgusies Latvijas valdības ārkārtas sēde aptaujas kārtībā, kurā nolemts Latvijas gaisa telpas izmantošanu Krievijas pārvadātājiem slēgta pusnaktī, aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsver, ka bezprecedenta Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma agresija pret Ukrainu pieprasa stingru atbildi no visas Rietumu pasaules. Premjers uzsvēra, ka šovakar valdība vienbalsīgi nolēma slēgt Latvijas gaisa telpu Krievijā reģistrētām lidmašīnām.

Starptautiskā lidosta “Rīga” informē, ka lēmums attiecas gan uz pasažieru, gan biznesa aviāciju.

Valdība lēmumu pieņēma, lai palīdzētu starptautiski izolēt Putina režīmu, kas īsteno vardarbīgu militāru uzbrukumu Ukrainas suverenitātei. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmums pieņemts koordinācijā ar Lietuvu un Igauniju, un tas stāsies spēkā šonakt pulksten 24. Lēmuma izpilde ir uzdota Satiksmes ministrijai.

Satiksmes ministra padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna aģentūru LETA informēja, ka izņēmuma kārtā šāds aizliegums nav piemērojams gaisa kuģiem, kas ir avārijas situācijā, piedalās aviācijas meklēšanas un glābšanas darbos, medicīniskās evakuācijas lidojumiem un lidojumiem, kuri tiek veikti humānu iemeslu dēļ un ir atbilstoši saskaņoti ar atbildīgajām institūcijām.

Satiksmes ministrija nodrošinās noteikto lidojumu ierobežojumu uzraudzību un informēs Ministru kabinetu par turpmāko rīcību, atbilstoši mainoties situācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Civilās aviācijas aģentūra informē, ka Latvijas gaisa telpu varēs izmantot citu valstu gaisa kuģi, kuri veic lidojumus uz un no Krievijas lidlaukiem. Tāpat gaisa telpu joprojām ir atļauts izmantot Krievijā reģistrētiem gaisa kuģiem, kas netiek izmantoti komercdarbībā un kuriem nav atbilstoši izsniegtas operatora licences.

Civilās aviācijas aģentūra ir izdevusi aeronavigācijas informācijas paziņojumu, slēdzot Latvijas gaisa telpu Krievijā reģistrētu operatoru gaisa kuģiem.

Arī Igaunija un Lietuva paziņoja par lēmumu slēgt savu gaisa telpu Krievijas aviokompāniju lidmašīnām. Savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām ir slēgusi arī Bulgārija, Čehija, Polija, Rumānija un Slovēnija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien Lielbritānija aizliedza Krievijas nacionālās lidsabiedrības “Aeroflot” reisus uz Lielbritāniju, uz ko Krievija atbildēja, aizliedzot jebkādu ar Lielbritāniju saistītu lidmašīnu, tostarp tranzīta reisu, atrašanos Krievijas gaisa telpā.

Savukārt Moldova ceturtdien paziņoja, ka pilnībā slēdz savu gaisa telpu un visi reisi tiek novirzīti uz citām reģiona lidostām, bet Baltkrievija paziņoja par daļas savas gaisa telpas slēgšanu.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.