Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc ziemas sezonas sakopj Jelgavas stadionus; dodoties uz stadionu, ievēro principu “Ko atnesi, to aiznes!”

Šonedēļ pēc ziemas sezonas sakopti Jelgavas stadioni – savākti atkritumi, no skrejceļiem nopūstas smiltis un zari, uzirdinātas smiltis tāllēkšanas bedrēs, sakopts mākslīgais futbola laukumu segums, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikam kļūstot siltākam, jelgavnieki arvien aktīvāk izmanto sportošanas iespējas Jelgavas stadionos. Lai sporta infrastruktūra kalpotu ilgāk un ikvienam būtu patīkami tur nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, apmeklētāji aicināti ievērot stadionu izmantošanas noteikumus, tostarp nebojāt infrastruktūru un savākt aiz sevis atkritumus, ievērojot principu “Ko atnesi, to aiznes!”

Zemgales Olimpiskais centrs (ZOC) informē, ka pēc pilnīgas sniega nokušanas ZOC stadionā savākti atkritumi, ko iepriekš klāja sniegs, ar lapu pūtēju notīrīti skrejceļi, tribīnes. Tāpat pagājušajā nedēļā ZOC dabīgā seguma futbola laukumu apsekoja agronoms, ar kuru ZOC ir līgums par futbola laukuma apkalpošanu, un pēc analīzēm tiks noskaidrots, kādi minerāli šopavasar nepieciešami laukuma zālienam. Tāpat stadionā sakopts mākslīgais futbola laukuma segums.

Jāpiebilst, ka ZOC saskaņā ar līgumu apsaimnieko arī rekonstruētos stadionus pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Jelgavas 4. sākumskolas. Tehnoloģiju vidusskolas stadionā savākti atkritumi, notīrīti gumijas sporta spēļu laukumi, bet stadionā pie Jelgavas 4. sākumskolas savākti atkritumi un uzkopts mākslīgais futbola laukuma segums. Abos izglītības iestāžu stadionos pēc ziemas sezonas uzirdināti tāllēkšanas sektori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Jelgavas Valsts ģimnāzijas stadionu apsaimnieko Jelgavas Sporta servisa centrs, un Jelgavas sporta hallē norāda, ka tur regulāri sētnieks savāc atkritumus, uzrauga iekārtu stāvokli. Laikam kļūstot siltākām, ar lapu pūtēju arī notīrīts skrejceļu un āra trenažieru laukuma segums, kur sakrituši zari un sakrājušās ar vēju atpūstās smiltis. Aprīļa vidū plānota futbola laukuma aerācija, mēslošana un zāliena iesēšana vietās, kur tas iznīcis.

Pilsētas stadionu izmantošanas kārtība ir noteikta Jelgavas pašvaldības saistošajos noteikumos Nr.19­18 “Par sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu sporta laukumos”.

Rekonstruētajos stadionos – pie Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, pie Jelgavas 4. sākumskolas un pie Jelgavas sporta halles Mātera ielā – ir izvietotas informatīvas zīmes ar stadiona izmantošanas noteikumiem, bet arī pārējos stadionos, pie kuriem šādu zīmju nav, noteikumi ir jāievēro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būtiskākie no tiem jebkurā stadionā jeb pieklājīga sportotāja ābece ir:

  • nebojāt stadiona segumu (pa mīksto segumu aizliegts braukt ar velosipēdu, skrejriteni, skrituļslidām, staigāt ar augstpapēžu kurpēm vai nūjot) un aprīkojumu;
  • savākt aiz sevis atkritumus, nevis atstāt tos pie pārpildītas atkritumu urnas vai stadionā, ievērojot principu “Ko atnesi, to aiznes!”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.