Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pedagogu streikā plāno piedalīties arī Jelgavas mācību iestāžu darbinieki

Jelgavas Izglītības pārvalde ir apkopojusi pilsētas izglītības iestāžu sniegto informāciju par nozarē strādājošo dalību pedagogu streikā, ko organizē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA). Dalību pieteikuši 10 pašvaldības skolu un 6 pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi un darbinieki, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemta arī informācija no LIZDA Jelgavas arodorganizācijas par darbinieku dalību streikā, kas liecina, ka dalību streikā 7. septembrī bija pieteikuši 549 darbinieki. Streika dalībnieku skaits izglītības iestādēs būtiski atšķiras.

Izglītības iestāžu vadītāji, ievērojot streikā iesaistīto darbinieku skaitu, izstrādājuši izglītības iestādes darbības modeli laika periodam no 19.septembra. Bērnu vecāki 15.septembrī līdz darba dienas beigām  tiks informēti par izglītības  procesa organizēšanu vai pārtraukšanu pedagogu streika laikā. Informācija tiks publicēta izglītības iestāžu tīmekļa vietnēs un e-klasē.

Pēc šobrīd apkopotās informācijas darbu pārtrauks Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Jelgavas Pārlielupes pamatskola, mācību procesu nevarēs nodrošināt arī Jelgavas 4.sākumskola, taču mācību iestāde pēc nepieciešamības organizēs bērnu uzraudzību 1. un 2. klašu skolēniem. Pārējās skolas, kuru darbinieki piedalīsies pedagogu streikā, apzinājušas resursus mācību procesa organizēšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIZDA, piesakot streiku, uztur divas galvenās prasības – ar iepriekš definētu pedagogu atalgojuma principu ievērošanu un par darba slodzes sabalansēšanu ātrāk nekā sešu gadu periodā. Līdz šim notikušās pārrunas starp LIZDA un valdību noslēgušās bez vienošanās.

Izglītības iestāžu darba kārtība streika laikā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.