Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Peldētājiem divi jauni sporta meistari

Gada labākais Jelgavas peldētājs Jevgēņijs Boicovs.

Ar Ziemassvētku un Jaungada sacensībām, kā ierasts, decembra nogali aizvada Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi. Gada pēdējās balvas tika dalītas vakar „JSPS Jaungada sprintā” pašu mājās, kur uzvarētājus noteica četru 50 metru distanču (delfīna, muguras, brasa un brīvā stila) rezultātu kopsumma, bet vērienīgākie mači – “Madwave Challenge – Ziemassvētku kauss” aizvadīti 23. decembrī, šogad pirmoreiz startējot „garajā ūdenī” 50 metru Ķīpsalas peldbaseinā, kur sporta meistara normatīvus izpeldēja jelgavnieki Guntars Deičmans un Kristians Brenčs. Abiem ir tikai 15 gadu, un starp JSPS sporta meistariem viņi ir jaunākie. Meistarkandidāta normatīvu izpildīja Anastasija Fortele, bet II sporta klasei atbilstošu rezultātu pirmo reizi sasniedza Jaroslavs Orbidāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
JSPS jaunākie sporta meistari Nikolass Deičmans (pa kreisi) un Kristians Brenčs.

Kā ziņo JSPS direktora vietnieks Māris Lindenbaums, kopumā jelgavnieki sacensībās nopelnījuši pārliecinoši lielāko godalgu skaitu: 25 medaļas, tostarp 11 zelta, ko izcīnīja Roberts Lejnieks (2), Nikola Elpe (2), Rūta Šķirus (2), Nikolass Deičmans, Kristians Brenčs, Matīss Kaktiņš, Roberts Gūtmanis un Laura Šinkus. Laura turklāt vairāk nekā 400 dalībnieku konkurencē uzrādīja otru augstvērtīgāko rezultātu pēc Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) punktu tabulām (674), 50 metrus uz muguras veicot 30,76 sekundēs.

Pēc „Jaungada sprinta” sacensībām, kur jaunākajā grupā uzvarēja Kristīne Zinoviča un Juris Kalnietis, bet vecākajā L.Šinkus un K.Brenčs, LLU Sporta nama baseinā tika sumināti visi tie skolas audzēkņi, kas guvuši augstvērtīgākos rezultātus (vairāk nekā 600 FINA punktu) 2021. gadā. Laura šajā sarakstā ieņem trešo vietu, pirms viņas ar 739 punktu vērtības rezultātu 50 metros brasā ir Jevgēņijs Boicovs un ar 200 metros brasā nopelnītajiem 697 – Matīss Kaktiņš, tālāk N.Deičmans, Elīza Lagzdiņa, K.Brenčs, Sergejs Židkovs, Maksims Ņikitins, Anete Meja Kalniete, Roberts Gūtmanis un Andris Skuja.

Jevgēņijs gada nogalē skolas sacensībās izcīnījis arī olimpisko spēļu laureāta Arsena Miskarova kausu brasā, sporta meistara Jāņa Mistera balvu brīvajā stilā un gada labākā Jelgavas peldētāja titulu, Laura ieguvusi olimpisko spēļu dalībnieces Agneses Ozoliņas balvu 50 metros brīvajā stilā, bet kā labākie jaunie peldētāji sumināti Juris Kalnietis un Una Millere.

Pēc FINA tabulām augstvērtīgāko rezultātu guvēji aizvadītajā gadā.

Foto: JSPS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.