Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pērn bibliotēkās visbiežāk izsniegti dzejnieces Ineses Zanderes un rakstnieces Daces Judinas darbi

Ineses Zanderes dzejoļu krājums “Bērns, kas neiekrita”, dzejoļu grāmata “Dieguburti” un grāmata “Iekšiņa un āriņa” kopumā pagājušajā gadā izsniegti 992 reizes. Savukārt Daces Judinas romāni “Slazdā”, “Cietāks par dimantu”, “Dēls” un “Lāsts” kopumā izsniegti 4254 reižu.

Pērn bibliotēkās visbiežāk izsniegti dzejnieces Ineses Zanderes un rakstnieces Daces Judinas darbi, aģentūru LETA informēja biedrība “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zanderes dzejoļu krājums “Bērns, kas neiekrita”, dzejoļu grāmata “Dieguburti” un grāmata “Iekšiņa un āriņa” kopumā pagājušajā gadā izsniegti 992 reizes. Savukārt Daces Judinas romāni “Slazdā”, “Cietāks par dimantu”, “Dēls” un “Lāsts” kopumā izsniegti 4254 reižu. Judinas un Artura Nīmaņa romāni “Mēmais”, “Viļņos”, “Devītais” kopumā izsniegti 3033 reizes.

Latviešu oriģinālprozas “Top 10” pirmo vietu ieņem Daces Rukšānes romāns “Krieva āda”, kas izsniegts 1615 reizes, otrajā vietā ierindojies Māra Bērziņa romāns “Aizliegtais pianīns”, kas izsniegts 1289 reizes. Savukārt trešajā vietā ir Leldes Kovaļovas psiholoģiskais trilleris “Bezvēsts pazudušās”, kas izsniegts 1231 reizi.

Ceturtā vietā ierindojies Arnolda Auziņa romāns “Astotais bauslis”, kas izsniegts 1213 reizes, tam seko Judinas romāns “Slazdā”, kas izsniegts 1204 reizes. Sesto vietu ieņem Judinas un Nīmaņa grāmata “Mēmais”, kas izsniegta 1198 reizes. Tam seko Judinas romāns “Cietāks par dimantu”, kas izsniegts 1196 reizes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Astotajā vietā ir Ingas Grencbergas literārais darbs “Sestā sieva”, kas izsniegts 1117 reizes, tad seko Judinas romāns “Dēls”, kas izsniegts 1095 reizes. Topa desmitnieku noslēdz Rasas Bugavičutes-Pēces romāns “Puika, kurš redzēja tumsā”, kas izsniegts 1019 reizes.

Latviešu oriģināldzejas “Top 10” pirmajā vietā ierindojas Zanderes dzejoļu krājums “Bērns, kas neiekrita”, kas izsniegts 745 reizes. Otrajā vietā ierindojusies Guntara Rača dzejoļu grāmata “Mīlestība ir”, kas izsniegta 591 reizi. Tad seko Lotes Vilmas Vītiņas bilžu grāmatu “Dzejnieks un smarža”, kas izsniegta 525 reizes.

Ceturtajā vietā ierindojies Ievas Samauskas mīklu dzejoļu grāmata “Vecis iet pa dārzu, pankūkas bārdā”, kas izsniegta 208 reizes, piektajā vietā ierindojies Andris Marts ar darbu “Pirms sapnis izgaist, naktī iet”, kas izsniegts 203 reizes. Sesto vietu ieguvusi Inese Paklone ar grāmatu bērniem “Es picas brālēnu cepu”, kas izsniegta 199 reizes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septītajā vietā ir Uldis Auseklis ar grāmatu bērniem “Četras otas”, kas izsniegta 168 reizes. Tad seko Kārlis Vērdiņš ar grāmatu “Dilles tante”, kas izsniegta 144 reizes. Devītajā vietā ir Zanderes dzejoļu grāmata “Dieguburti”, kas izsniegta 130 reizes. Arī desmitajā vietā ir Zandere ar grāmatu “Iekšiņa un āriņa”, kas izsniegta 117 reizes.

Kā aģentūru LETA informēja AKKA/LA, pagājušajā gadā grāmatas, notis, fonogrammu un filmu kopijas kompaktdisku, optiska diska un VHS videokasešu formātā Latvijas bibliotēkās publiski patapinātas 1 671 191 reizi. Grāmatas izsniegtas 1 632 606 reizi, nošu izdevumi – 2237 reizes, audio un audiovizuālie nesēji – 36 348 reizes.

2018 autoriem sadalīta 269 519 eiro liela atlīdzība, un 3724 eiro saņēmuši patapināto darbu blakustiesību īpašnieki.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.