Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Personas ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti aicina bez maksas apgūt darba tirgū vajadzīgas profesijas

Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) aicina personas ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti izmantot iespēju apgūt dažādas darba tirgū vajadzīgas profesijas bez maksas, kā arī ikvienam interesentam kļūt par surdotulku, aģentūru LETA informēja SIVA sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Glušina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIVA izglītības iestādēs – SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā – augustā turpinās uzņemšana mācībām un studijām, un lielākajā daļā programmu joprojām ir dažas brīvas vietas, norādīja Glušina.

SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā iespējams kļūt par komercdarbības organizatoru, grāmatvedi, programmētāju, pavāru, floristu, dārzkopi, atslēdznieku, kā arī apgūt virkni citu darba tirgū pieprasītu profesiju. Pieteikšanās mācībām ir atvērta līdz 31.augustam.

Savukārt līdz 26.augustam iespējams pieteikties surdotulka studijām, divu gadu laikā iegūstot pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Attiecīgo profesiju var apgūt ikviens interesents, turklāt tā ir valsts apmaksāta studiju programma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIVA izglītības iestādēs ir iespējams saņemt arī karjeras konsultācijas, sociālo rehabilitāciju, kā arī ārstnieciskos, sporta un relaksācijas pakalpojumus.

Abās SIVA izglītības iestādēs ir pielāgota vide cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī pieejama dienesta viesnīca un dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas – trenažieru zāle, autoskola, baseins, novuss, vokālais ansamblis, galda spēles, galda teniss, koncerti, dzejas un deju vakari, radošās darbnīcas, sarunas un diskusijas.

Pirms mācību vai studiju uzsākšanas SIVA speciālisti veic profesionālās piemērotības noteikšanu. Tās laikā, ņemot vērā cilvēka iepriekš iegūto izglītību, intereses un veselības stāvokli, tiek noskaidrotas studētgribētāja stiprās puses un ieteikti konkrēti mācību vai studiju kursi. Šis pakalpojums ir bezmaksas, un tam ir iespējams pieteikties SIVA mājaslapā siva.gov.lv.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.