Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pie barotavām saskaitīti vairāk nekā 10 000 putnu 278 vietās Latvijā

Šoziem pie barotavām 278 vietās Latvijā novēroti 10 294 putni, pārstāvot 56 putnu sugas, aģentūru LETA informēja Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad janvāra beigās septīto gadu pēc kārtas notika LOB akcija “Ziņo par putniem dārzā”.

Visdaudzskaitlīgāk ziņotās sugas šoziem ir lielā zīlīte (2154 putni), lauku zvirbulis (1863 putni), zaļžubīte (750 putni), mājas zvirbulis (649 putni), dzeltenā stērste (513 putni), svilpis (501 putns), zilzīlīte (421 putns), pelēkā vārna (363 putni), meža pīle (334 putni) un sīlis (159 putni).

LOB pārstāve Agnese Gaile pateicas ikvienam, kurš ne tikai vēroja putnus, bet arī rūpīgi un pacietīgi ziņoja par novēroto – gan ievadīja vērošanai atvēlētās stundas precīzu laiku, gan pierakstīja piezīmēs detaļas par novēroto. Īpašs paldies tiem, kuri bija neatlaidīgi pat tad, ja negaidīti saskārās ar tehniskām neērtībām ziņošanas portālā, kas pašlaik tiek pilnveidots, bet neatmeta ar roku un sūtīja individuālu ziņu mums uz e-pastu. Visi dati ir apkopoti un ņemti vērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn akcijas laikā – no 2023.gada 26. līdz 28.janvārim – Latvijā 377 putnu barošanās vietā saskaitīti vairāk nekā 10 000 putnu, pārstāvot 48 putnu sugas.

Akcijas mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē “Dabasadati.lv”. Ideja par akciju “Ziņo par putniem dārzā” aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979.gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu, vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.