Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pie “Boķa ribām” un “Krodera ābeles” Valmierā

Turpinot žurnālistiskās izpētes – ceļojumus pa Latviju –, pagājušajā nedēļā “Ziņas” kopā ar biedrību “Jelgavas attīstībai” viesojās Valmierā. Godinot vietējās tradīcijas, pilsētas centrā iepretī teātrim un Sīmaņa baznīcai iegāju lielveikalā, lai laikrakstu tirgotavā nopirktu Valmieras “Liesmu”. Manuprāt, vietējā avīze (kaut viens nejauši trāpījies numurs) ir zināms spogulis, kurā ielūkojoties kaut nedaudz var saprast, ap ko griežas pilsētas un tai apkārtējo lauku pagastu dzīve. Kas ir svarīgākais un publicējams pirmajā lappusē. Kas lasāms sludinājumos tuvāk pie muguras vāka. Avīžu stends lielveikalā Valmieras centrā pārsteidza ar to, ka tur bija ne tikai vietējais laikraksts “Liesma” un nacionālā prese, bet arī Limbažu “Auseklis” un “Alūksnes un Malienas Ziņas”. Acīmredzot Valmiera, kas pēc iedzīvotāju skaita ir astotā no desmit Latvijas valstspilsētām (24 865 iedzīvotāji), ir ievērojams reģionāls centrs, kurā ir teātris, augstskola un inteliģenti cilvēki, kuriem nav vienalga, kas notiek kaimiņos.
Valmieras novada domē pēc darba laika beigām
Ieskatoties Vidzemes avīzēs, likās, ka nekas “traks” nav noticis. Valmieras laikraksts “Liesma” piesaistīja ar interviju ar Vidzemes Augstskolas jauno rektori Agnesi Dāvidsoni. Tiesa, intervija bez grūtiem jautājumiem. Galvenā doma – Vidzemes Augstskola jaunajai rektorei dzīvē daudz devusi, un daudz viņa ir gatava dot pretī. Minēts, ka doktora grādu Agnese Dāvidsone ieguvusi ne tik tālajos kaimiņos – Igaunijā slavenajā Tartu jeb Tērbatas Universitātē. Tiesa, Tērbata Valmierā saistās ne tikai ar latviešu dižgariem Eduardu Veidenbaumu, Krišjāni Voldemāru Krišjāni Baronu u.c. Tā saucas arī krodziņš, kur piektdienas vakarā bezbēdīgi tika piedāvāts nogaršot kādas astoņas alus šķirnes. Jaunās rektores promocijas darba tēma? Tās sakars ar dzīvi? Varbūt inovācijas? Diemžēl tas palika neminēts. Publikācijā nebija minēts arī, ka Vidzemes Augstskolā tagad ir ap 700 studentu, kas ir divreiz mazāk nekā laikā, kad rektore pati bija studente. Relatīvi skatoties, studentu kritums Vidzemes Augstskolā nemaz nav tik liels. Salīdzinājumā Jelgavā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē studējošo skaita lejupslīde tajā pašā laikā ir apmēram trīskārša. Un varbūt tiešām ir dzīvotspēja intervijā pieminētajai frāzei “Vidzemes Augstskola ir labākais, kas reģionā ir noticis”?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.