Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pie Jelgavas pils Lielupes pusē atklāta granīta plāksne ar jauno universitātes nosaukumu

Latvijas valsts svētku nedēļā pie Jelgavas pils austrumu puses ieejas (Lielupes pusē) svinīgi atklāta Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) granīta plāksne, informē universitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LBTU norāda, ka plāksnes atjaunošana jaunā universitātes nosaukuma atveidei bija liels izaicinājums – tā ir aptuveni 130 kilogramus smaga.

Universitāte pateicas darbiniekiem, kuri piedalījās atjaunošanas un uzstādīšanas darbos, kā arī Meža fakultātes dekānam Linardam Sisenim un īpaši Kokapstrādes katedras laboratorijas vadītājam Uldim Rukam ar studentiem, kuri parūpējās par universitātes logo atveidi kokā.

“Akmens un koka izmantojumam ir simboliska nozīme. Tie ir resursi, kas ir mūžīgi, līdzīgi kā mūžīga ir cilvēka nepārtrauktā vēlme pēc jaunām zināšanām. Tikai pateicoties tai, mēs kā universitāte varam šeit būt. Tāpēc cienīsim vērtības, kas ir mūžīgas, un darīsim visu, lai tās vairotu,” tā LBTU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 1. septembra Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) turpina darbu kā LBTU, kas ir visu LLU tiesību, saistību un pienākumu pārņēmēja. Izmaiņas universitātes zīmolā tiks ieviestas pakāpeniski, turklāt līdz 2023. gada 31. maijam noteikts universitātes nosaukuma maiņas periods, kad līdztekus jaunajam nosaukumam tiek pieļauta LLU vai apvienotā LBTU/LLU nosaukuma lietošana.

Foto: Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.