Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pieaugot degvielas cenai, Jelgavā lems par atkritumu apsaimniekošanas tarifa izmaiņām

Pilnsabiedrība “JKP”, kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanu Jelgavā, pašvaldībā vērsusies ar lūgumu pārskatīt nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu. Galvenais pamatojums – būtisks degvielas cenas kāpums, kas ietekmē pakalpojuma gala cenu. Tarifs varētu pieaugt par sešiem procentiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā informē “JKP”, slēdzot jaunu līgumu par degvielas piegādi, tās cena uzņēmumam pieaugusi par vairāk nekā 70 procentiem. Līdz ar to uzņēmums iesniedzis domei jaunu tarifa projektu, kas paredz nešķiroto sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas pieaugumu līdz 26,06 eiro par kubikmetru (ar PVN). Apstiprināšanas gadījumā tarifs stātos spēkā augustā. Pašlaik spēkā esošais tarifs ir 24,55 eiro par viena kubikmetra sadzīves atkritumu izvešanu.

Līdz ar to 240 litru ietilpības konteinera viena izvešanas reize, kas šobrīd maksā 5,89 eiro, no augusta varētu maksāt 6,25 eiro (ar PVN), savukārt viena 1100 litru ietilpības konteinera izvešana – 28,67 eiro pašreizējo 27,01 eiro vietā.

Pilnsabiedrības iesniegto tarifa projektu nākamnedēļ skatīs Jelgavas domes apvienotā komiteja, bet gala lēmums būs jāpieņem Jelgavas domei 30. jūnija sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība atgādina, ka efektīvākais veids, kā taupīt līdzekļus par atkritumu apsaimniekošanu, ir to šķirošana un slēgtu atkritumu laukumu ierīkošana pie daudzdzīvokļu mājām, kas ļauj norēķināties tikai par pašu radītajiem atkritumiem.

Foto: pilnsabiedrība “JKP”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.