Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piektdien Jelgavā norisināsies sacensības „Stiprais ugunsdzēsējs”

Piektdien, no pulksten 10.00 līdz 16.00, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadionā, Meiju ceļā 9, Jelgavā norisināsies sacensības „Stiprais ugunsdzēsējs”, kuru noslēgumā tiks noskaidrots šī gada spēcīgākais Latvijas ugunsdzēsējs glābējs. Sacensību uzvarētāji tiks noskaidroti individuālajā un komandu ieskaitē. Tajās startēs ugunsdzēsēji glābēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Laba fiziskā sagatavotība un ugunsdzēsēja glābēja profesija ir cieši saistītas. Sacensības „Stiprais ugunsdzēsējs” sauc par grūtākajām divām minūtēm sportā, jo tās prasa no dalībnieka ļoti labu fizisko sagatavotību un profesionālās iemaņas, tāpēc novēlu visiem šo sacensību dalībniekiem izturību! Trešais gads, kad norisinās šīs sacensības, jau liecina, ka šis sporta veids ir guvis atsaucību un neatņemamu dienesta sportiskās dzīves sastāvdaļu. Prieks, ka arī šogad esam daļa no Jelgavas valstspilsētas svētku programmas, tāpēc iedzīvotājiem piedāvāsim ne tikai vērot aizraujošas sacensības, bet arī iepazīties ar mūsu jaunāko tehniku un pārrunāt drošības jautājumus,” stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Jānis Grīnbergs.  

Sacensību „Stiprais ugunsdzēsējs” distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanu tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanu uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanu un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanu līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā. 

Aicinām skatītājus vērot sacensības stadionā. Ieeja bez maksas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.