Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piektdien Jelgavā norisināsies sacensības „Stiprais ugunsdzēsējs”

Piektdien, no pulksten 10.00, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadionā, Meiju ceļā 9, Jelgavā pirmo reizi Latvijā norisināsies sacensības „Stiprais ugunsdzēsējs”, kuru noslēgumā tiks noskaidrots šī gada spēcīgākais Latvijas ugunsdzēsējs glābējs,informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā ir senas sporta tradīcijas, jo laba fiziskā sagatavotība un ugunsdzēsēja glābēja profesija ir cieši saistītas. Piektdien ar sacensībām „Stiprais ugunsdzēsējs” iesāksim jaunu tradīciju un, redzot ugunsdzēsēju glābēju atsaucību, šim sporta veidam ir potenciāls kļūt par neatņemamu dienesta sportiskās dzīves sastāvdaļu. „Stiprais ugunsdzēsējs” sacensības sauc par grūtākajām divām minūtēm sportā, jo tās prasa no dalībnieka ļoti labu fizisko sagatavotību un profesionālās iemaņas, tāpēc novēlu visiem šo sacensību dalībniekiem izturību!” skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks O.Āboliņš.

Sacensību „Stiprais ugunsdzēsējs” distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanu tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanu uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanu un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanu līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Uzvarētāji tiks noskaidroti individuālajā un komandu distancē. Sacensībās piedalīsies vairāk kā septiņdesmit dalībnieki no Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatītājiem būs iespējams vērot sacensības stadionā. Ieeja bez maksas.

Foto: VUGD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.