Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piektdien satiksmei atvērs Rīgas – Jelgavas šosejas izremontēto posmu līdz Jaunolainei

“Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate”” asfalta ražotnē Vilcē, sākot jauno ceļu remonta sezonu, saražots šogad pirmais asfalts. Produkcija izmantota valsts galvenā autoceļa A8 Rīga-Jelgava-Lietuvas robeža posma no Rīgas līdz Jaunolainei apbraucamo ceļu asfaltēšanai.

Ceļu būvniecības sabiedrība”Igate”” kopā ar AB “Kauno tiltai” pabeidz vienas no valsts nozīmīgākajām un visnoslogotākajām šosejām pārbūvi. Piektdien, 7. oktobrī orientējoši pulksten 14.00 satiksmei tiks atvērta šosejas A8 Rīga – Jelgava – Meitene pārbūvētā labā brauktuve no Rīgas robežas līdz Jaunolainei (no 9,93. līdz 18,93. kilometram), informē uzņēmuma “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate”” preses sekretārs Arnis Lapiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir veikti ceļa pamatnes pastiprināšanas, reciklēšanas, asfalta segas nomaiņas, grāvju padziļināšanas, lietus kanalizācijas izbūves un citi darbi.

Pārbūvētajā posmā, piemēram, ir reciklēti 136 480 kvadrātmetri materiāla ar pievienotu cementu, ieklāti 114 400 kvadrātmetri asfalta virskārtas, izbūvēti 800 metri lietus kanalizācijas.

“Šī bija sarežģīta ceļu būves sezona. Darbu apjoms ir ievērojams, taču pamatīgas galvassāpes radīja straujā un būtiskā cenu celšanās būvmateriāliem un degvielai, kas daudzus būvniekus nostādīja nepatīkamas izvēles priekšā – lauzt līgumu ar pasūtītāju vai tomēr, neraugoties pat uz zaudējumiem, pabeigt objekta remontu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mēs izvēlējāmies iet otro ceļu un šo svarīgo autoceļu, kura remontam ar pasūtītāju noslēgtais līgums paredzēja 200 dienas un ko varējām pabeigt arī nākamajā gadā, jau tagad atveram satiksmi. Jāatzīmē, ka arī pasūtītājs “Latvijas valsts ceļi” situācijā, kad strauji palielinājās būvmateriālu cenas, nāca pretī būvniekiem, daļēji kompensējot sadārdzinājumu. Ceram, ka ceļu satiksmes dalībnieki, kas visu vasaru izjuta neērtības sakarā ar satiksmes ierobežojumiem, novērtēs padarīto,” saka “Igates” izpilddirektors Gusts Kaļiņins.

Paredzams, ka līdz oktobra beigām tiks pabeigti atlikušie labiekārtošanas darbi – noslēgta brauktuves marķēšana, ceļam pieguļošās teritorijas apzaļumošana, aizsargžoga uzstādīšana u.c. – un ceļš tiks nodots ekspluatācijā.

Pārbūves pasūtītājs ir valsts sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Latvijas valsts ceļi”, projekta autors – AS “Ceļuprojekts”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņojām, ka remontējamais ceļa posms satiksmei tika slēgts 1. aprīlī.

“Igate” uz autoceļa A8 jau ir veikusi vairāku posmu remontdarbus. Kā ģenerāluzņēmējs 2013.gadā būvnieks veica autoceļa kreisās brauktuves segas rekonstrukciju posmā no 9,92. līdz 19,20. kilometram, 2014.gadā – ceļa no 31,80. līdz 43,14. kilometram pārbūvi, bet 2020.gadā – kreisās brauktuves posma no 11,17. līdz 12,13. kilometram atjaunošanu. 2018.gadā “Igate” atjaunoja segumu uz nobrauktuves uz autoceļu V1068, bet 2015.gadā kā apakšuzņēmējs rekonstruēja segumu šosejas posmā no 60,00. līdz 69,00. kilometram.

Foto: no igate.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.