Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pils jumts nu mirdz kā Bīrona laikos

Rundāles pils jumta pārbūve trijos gados pabeigta iespējami labākajā kvalitātē
“Ceram, ka skārda vanniņas paliks tikai kā pils vēstures kuriozs un vairs neatgriezīsies,” atvadoties no gadu desmitiem tekoša jumta ūdens savākšanai izmantotās metodes un svinīgi noslēdzot pils jumta pārbūves darbus, uzrunā 2. decembrī sacīja Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse.
Bija nepieciešamas trīs būvniecības sezonas, lai pils jumta pieci tūkstoši kvadrātmetru beidzot iegūtu jaunu, drošu segumu. Zem tā izbūvēts pilnībā jauns pilno dēļu klājums. Pilij izgatavotas un uzliktas pat īpašas lietusūdens notekas, kurām ir lielāks diametrs, nekā standartizmēri paredz. Visu pārbūves laiku muzeja krājumus no nelabvēlīgiem laikapstākļiem sargāja un ērtāku darba vidi strādniekiem un jumiķiem nodrošināja pagaidu jumts.
Pareizi uzturēts, var kalpot pat simt gadu
Jaunajam jumta segumam izraudzīts nepatinēts titāncinka skārds. Ražotāji tam dod 50 gadu garantiju, bet, kā norāda a/s “Būvuzņēmums “Restaurators”” pārstāvis un būvdarbu vadītājs Dāvis Priede, pareizi uzturēts, tas kalpo pat simt un vairāk gadu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.