Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pilsētā sākusies zāles pļaušanas sezona; strādā arī astoņi robotizētie pļāvēji

Pilsētā sākusies zāles pļaušanas sezona – darbinieku brigādes pļauj gan mehanizēti, gan manuāli. Savukārt Pasta salā un pļavā pretī pilij arī šogad zāles pļaušanu diennakts režīmā nodrošina robotizētie “Husqvarna” pļāvēji, informē “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā sezonālo zāles pļaušanu pilsētā darbinieku brigādes veic gan mehanizēti, gan manuāli – lielās platības tiek pļautas ar traktortehniku, savukārt mazāka mēroga platības tiek uzturētas ar mazo traktortehniku, pļāvējiem un trimeriem. Būtiski uzsvērt, ka pēc pļaušanas ar pūtējiem objektos tiek sakoptas arī ietves. Vidēji mēnesī zāles pļaušana pilsētā tiek nodrošināta vairāk nekā 200 hektāru platībā un vairāk nekā 250 pārgājienkilometru garumā gar pilsētas ielām. Pērn pļaušanas sezonā Pasta salā roboti nobraukuši 8725 kilometru garas pļaušanas distances, vidēji katrs noejot ap 3000 kilometru.

Zāles pļāvēji aprīkoti ar vairākiem pretzādzības aizsardzības līmeņiem – katram robotam ir savs PIN kods, un, tikai ievadot to, tas strādā. Ja robotu paceļ, tā asmeņi izslēdzas. Turklāt robotizētie pļāvēji ir izsekojami un piesaistīti geosētai – ja pļāvējs tiek iznests no ieprogrammētās teritorijas, atskan signalizācija.

Šogad pilsētā iecerēts plašāk ieviest arī bioloģiski daudzveidīgās pilsētas pļavas. Tas nozīmē, ka būs atsevišķas pilsētas teritorijas, kurās ļaus augt dabiskajam augu klājumam un ar laiku atjaunoties Latvijai raksturīgiem pļavas augiem un puķēm. Iepriekšējā gadā šī koncepcija jau uzsāka, apsaimniekojot Mīlestības aleju pie Dobeles šosejas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.