Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pilsētas bibliotēka ielūdz uz stāstu pēcpusdienu “Kurbads un Zemgales varoņstāsti”

Visu janvāri Jelgavas Pilsētas bibliotēkā apmeklētāji aicināti iepazīties ar izstādi “Kurbads. Latvju varoņstāsts”. Izstādes noslēgumā, 31. janvārī pulksten 14, uz stāstu pēcspudienu bibliotēkā “Kurbads un Zemgales varoņstāsti” aicina folkloras pētnieks, filoloģijas doktors, Stāstnieku kustības aizsācējs Latvijā – Guntis Pakalns, grāmatas “Kurbads. Latvju varoņstāsts” ilustratore, folkloras un ornamentu pētniece – Sindija Anča, un jelgavnieks, pētnieks, vēsturnieks, arheologs – Andris Tomašūns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stāstnieki klausītājus iepazītinās ar trīs tēmām. Guntis Pakalns vēstīs par to, kurš izgudroja stāstu par Kurbadu, māksliniece Sindija Anča runās par robežu, kur beidzas vēsture un sākas fantāzija, savukārt Andris Tomašūns dalīsies stāstījumā par tēmu – Jelgava, 20. gadsimta kari – trīs varoņi.

Diezgan bieži piesaucam vārdu varonis. Dienas varonis, filmas varonis, literārais varonis, pasakas varonis, “dūres varonis”, “mutes varonis”, “atradies te varonis”, “tēlot varoni” utt. Tezaurs.lv skaidro, ka varonis ir cilvēks, kas sevišķi grūtos apstākļos, briesmās pašaizliedzīgi pilda savu pienākumu, aizstāv kādus ideālus, cīnās par tiem, pat riskējot ar savu veselību, dzīvību vai upurējot to. Kas bija varonis senāk un kas ir varonis mūsdienās? Vai katrs var kļūt par varoni? Ko mēs uzskatām par varoņiem? Vai mums ir vajadzīgi varoņi?

Par šīm un citām pārdomām aicinām savos stāstos par pasaku vai īstiem varoņiem dalīties arī pasākuma apmeklētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka izstāde “Kurbads. Latvju varoņstāsts”  paver ieskatu jaunākajā Kurbada varoņdarbu attainojumā – multimediālā grāmatā “Kurbads. Latvju varoņstāsts”, kurā satikusies latviešu folklora ar mūsdienu tehnoloģijām, paverot iespēju izdzīvot seno teiku, liekot lappusēm atdzīvoties. Īpaši grāmatai izveidota arī digitālā lietotne “KurbadsLV”, kas pieejama Google Play un App Store. Izmantojot papildinātās realitātes (Augmented reality) tehnoloģiju, grāmatas lappuses atdzīvojas, parādās mošķi, milži, velni un sāk skanēt grupas “Skyforger” mūzika.

Ziņu sagatavoja Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Foto: Jelgavas Pilsētas bibliotēka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.