Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pilsētas bibliotēka vērs durvis bibliotekārai kafejnīcai “Tējnīcai pie Allunan Indriķ”

Jau šodien, 15. maijā, savas durvis apmeklētājiem vērs Jelgavas Pilsētas bibliotēkas radītā bibliotekārā kafejnīcā “Tējnīca pie Allunan Indriķ”, informē pašvaldība

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1873. gadā Jelgavā grāmatveikalu ar lasāmbibliotēku, kur esot bijušas gandrīz visas latviešu grāmatas, atvēra pirmais latviešu tautības izdevējs Heinrihs (Indriķis) Alunāns. Šis grāmatveikals darbojās no 1873. līdz pat 1944. gadam, ar pārtraukumu pirmās padomju okupācijas gadā, un ir uzskatāms uzskatāms par vienu no ilglaicīgākajiem latviešu grāmattirdzniecības uzņēmumiem.

Lai izceltu Heinriha Alunāna devumu grāmatniecības un pilsētas vēsturē, Jelgavas Pilsētas bibliotēka radījusi bibliotekāro kafejnīcu “Tējnīca pie Allunan Indriķ”. Ar mākslinieka Raita Junkera palīdzību tējnīca iekārtota atbilstoši 1873. gada lasāmbibliotēku noskaņai, sniedzot apmeklētājiem iespēju izjust šī laika vēsturisko elpu un rosinot citādākā ceļā izzināt būtiskus vēsturiskos notikumus un personības.

Jāpiebilst, ka tējnīcā skatāma mākslas studijas “Mansards” audzēkņu darbu izstāde “Senā grāmatu grafika”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tējnīca pie Allunan Indriķ” apmeklētājiem būs atvērta jau no 15. līdz 20. maijam. Savukārt 27. maijā no pulksten 12 līdz 14 tējnīcā notiks lasītāju klubiņa saiets.

“Tējnīca pie Allunan Indriķ” pasākumu programma:

  • 15. maijā no pulksten 12 līdz 14 tēja ar Jura Alunāna “Dziesmiņām”. Garda tēja skaistā krūzē un nesteidzīgi dzejas lasījumi no mums. Ņem līdzi savu pusdienu sviestmaizi un baudu klausīties.
  • 16. maijā no pulksten 16 līdz 18 tēja ar romāna “Mērnieku laiki” lappusēm. Garda tēja skaistā krūzē un romāna lasījumi no mums. Ņem līdzi pēcpusdienas mieru un kāri dzirdēt.
  • 17. maijā no pulksten 12 līdz 14 tēja ar sarunām par mūsu valodu toreiz un tagad. Garda tēja skaistā krūzē un valodas gardumi no mums. Ņem līdzi kārā zoba kumosiņu un priecīgu prātu.
  • 18. maijā no pulksten 16 līdz 18 tēja seno laikrakstu “Tēvija” pāršķirstot. Garda tēja skaistā krūzē un avīžlapas no mums. Ņem līdzi cepumiņu un izziņas tieksmi.
  • 19. maijā no pulksten 12 līdz 14 tēja ar Heinriha Alunāna izdoto humoru. Garda tēja skaistā krūzē un satīras izlase no mums. Ņem līdzi saldumiņu un smaidu dozīti.

20. maijā tējnīca atvērta no pulksten 10 līdz 16.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pilsētas bibliotēka “Tējnīcu pie Allunan Indriķ” radījusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku projekta “Ceļā uz Latviešu grāmatai 500 Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad” ietvaros. 

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.