Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pilsētas svētkus aicina svinēt kopā

Ar devīzi “Mēs esam Jelgava” no 26. līdz 28. maijam tiks atzīmēta Jelgavas pilsētas 758. dzimšanas diena, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC). Svētku laikā pilsētas iedzīvotājus un viesus sagaidīs koncerti, izstāde un iespēja doties pārgājienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 23. maija līdz 9. jūlijam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs skatām Azerbaidžānas Goda mākslinieces Innas Kostinas gleznu un zīda batikas darbu izstāde “Abšeronas zīda spārni”. Inna Kostina ir slavena ne tikai kā gleznotāja, bet ar kā viena no pasaulē labākajām zīda apgleznošanas tehnikas – batikas – speciālistēm. Māksliniece ir daudzu vietējo un starptautisko konkursu laureāte, vairāk nekā 250 dažādu izstāžu dalībniece, un viņas darbi ir pārstāvēti vairāk nekā 30 valstu muzejos un galerijās. Azerbaidžānā, tāpat kā Jelgavā maija nogale ir zīmīga, jo 28. maijā Azerbaidžānā atzīmē Republikas dienu. Izstādes atklāšana notiks 20. maijā pulksten 12.

26. maijā no pulksten 21 līdz 22 Dzīvesziņas un arodu sētā izskanēs ritma apvienības “Pulsa efekts” un dziedātājas Leilas Alijevas brīvdabas koncerts. Ritma apvienība “Pulsa efekts” vairāk nekā desmit gadus meklē visdažādākos ritma izteiksmes līdzekļus. Apvienības perfomancēs tiek izmantotas ne tikai klasiskās perkusijas un bungas, bet arī uguns, LED un UV gaismas, ledus, smiltis, ūdens, kā arī visdažādākie priekšmeti. Ieeja pasākumā bez maksas.

27. maijā pulksten 10 nosirsināsies bezmaksas veloekskursija – orientēšanās aktivitāte “Uz Langervaldi gar Lielupes līkločiem” gides Zanes Gravas pavadībā. Dalībniekiem būs iespēja ne tikai sacensties, bet arī, veicot uzdevumus, iepazīt pilsētu no cita skatu punkta. Maršruts vedīs no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa pa Kalnciema šoseju līdz Loka maģistrālei, tālāk dalībnieki virzīsies pa Rubeņu ceļu uz Depo rajonu. Aktivitātes ilgums plānots ap trīs stundām. Dalība bez maksas, pieteikšanās pa tel. 63005447 vai e-pastu tic@jelgava.tornis.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt no pulksten 17 līdz 19 Dzīvesziņas un arodu sētā atskanēs svētku koncertprogramma. Muzikālajā vakarā klausītājus ar priekšnesumiem priecēs BJMK Rokskolas talantīgie pedagogi un audzēkņi, kā arī Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Mūzikas skolas un  Jelgavas Valsts ģimnāzijas ansambļi. Ieeja pasākumā bez maksas.

28.maijā pulksten 12, ikviens aicināts piedalīties bezmaksas ekskursijā pieredzējušas gides Guntas Tranas pavadībā “Ieraugi Jelgavu ziedu rotā!”. Ekskursijas laikā dalībniekiem būs iespēja klausīties stāstus un uzzināt vēstures faktus par Jelgavas pilsētas ziedošajiem parkiem. Ceļš vedīs gar Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, Raiņa parku, Ozolskvēru līdz Vecpilsētas ielas kvartālam. Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām savlaicīgi pieteikt dalību pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@jelgava.tornis.lv

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.