Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pionieru un Puškina ielas iedzīvotāji Dobeles novadā neatbalsta ielu nosaukumu maiņu

Dobeles novada pašvaldība, atsaucoties biedrības “Publiskās atmiņas centrs” aicinājumam pārdēvēt komunistiskā totalitārā režīma vai rusifikācijas oficiālos vietvārdus ielu nosaukumos Dobeles novadā, lūdza iedzīvotājus piedalīties aptaujās. Biedrība aicināja nomainīt divu ielu nosaukumus Dobeles novadā – Pionieru ielu Bēnē un Puškina ielu Aucē, informē pašvaldības mājaslapa dobele.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, tika izveidotas divas aptaujas – digitālā formātā*, kas tika ievietota pašvaldības sociālo tīklu vietnē “Facebook” un fiziskā formā**, kas tika nodotas Pionieru un Puškina ielas iedzīvotājiem ar lūgumu tās aizpildīt un nogādāt Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centros (VPVKAC) Dobeles novadā Aucē, Tērvetes pagastā un Dobelē.

Iedzīvotāju viedokli īpaši svarīgi bija noskaidrot, jo, ar ielas nosaukuma nomaiņu, saistās virkne izmaksu, kuras būtu jāsedz pašam iedzīvotājam, tā, piemēram:

privātmāju īpašniekiem pašiem jāorganizē ielu plāksnīšu nomaiņa;
preses, dažādu pirkumu līgumu adreses maiņa;
deklarētās dzīvesvietas maiņa;
uzņēmumu juridiskās adreses maiņa līdz ar rekvizītiem;
zemesgrāmatas ierakstu izmaiņas;
izmaiņas atvērtajās mantojuma lietās u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Abās anketās iedzīvotāji tika lūgti atbildēt uz vienu jautājumu: vai atbalstiet ielu nosaukumu maiņu Dobeles novadā?”, un tika doti trīs atbilžu varianti – “jā”, “nē”, “cits viedoklis”.

Digitālo anketu aizpildīja 221 respondents, un rezultāti izrādījās nevienozīmīgi – 58,8% atbildēja, ka “jā “, 35, 7%, ka “nē” un 5,5% respondentu bija cits viedoklis. Pie citu viedokļa atbildes tika atstāti komentāri, kuri norādīja, ka piekrīt ielu nosaukumu maiņai tikai tādā gadījumā, ja pašvaldība sedz visas ar nosaukumu maiņu saistītās izmaksas.

Digitāli aizpildītās anketas rezultāti: 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt, fizikās anketas Bēnes pagastā no Pionieru ielā dzīvojošām 5 mājsaimniecībām aizpildīja 100% un visi respondenti atbildēja, ka “nē”, neatbalsta nosaukumu maiņu. Turpretī Aucē, Puškina ielā dzīvojošie no 55 mājsaimniecībām anketu aizpildīja un iesniedza tikai 23 respondenti, kuri pārliecinoši (100% atbilžu) norādīja, ka neatbalsta ielu nosaukumu maiņu.

*Anketa tika veidota programmā Google veidlapa, un balsošana tika atklāta no 2022. gada 1. augusta līdz 8. augustam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

** Fiziskā anketa veidota programmā Google veidlapa, un balsošanai tika nodota no 2022. gada 3. augusta līdz 15. augustam.

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.