Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pirmais NĪN maksāšanas termiņš Jelgavā – 31. marts

Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Finanšu nodaļa šomēnes izsūtījusi nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksāšanas paziņojumus 2022. gadam. NĪN, kā ierasts, var samaksāt visu uzreiz vai pa daļām, un pirmais maksāšanas termiņš šogad ir 31. marts, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldība ir izsūtījusi 35 287 NĪN maksāšanas paziņojumus – 26 518 pa pastu, bet 8769 paziņojumi izsūtīti elektroniski uz NĪN maksātāja norādīto e-pasta adresi. Ja NĪN maksātājs paziņojumu tomēr nav saņēmis līdz 15. februārim, saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” mēneša laikā par to rakstiski jāinformē pašvaldība. Pat ja paziņojums nav saņemts, NĪN maksātājs saskaņā ar šo likumu ir atbildīgs par pilnīgu nodokļa nomaksāšanu noteiktajā laikā un, iestājoties nodokļa nomaksas termiņam, nav tiesīgs aizbildināties, ka maksāšanas paziņojumu nesaņēma.

Ja maksāšanas paziņojums nav saņemts, nodokļa maksātājs par to rakstiski pašvaldību var informēt, iesniedzot iesniegumu klātienē Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, nosūtot parakstītu iesniegumu Jelgavas pašvaldībai pa pastu uz adresi: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001, vai elektroniski parakstītu (ar drošu elektronisko parakstu) iesniegumu nosūtot uz e-pasta adresi pasts@jelgava.lv. Tāpat pašvaldību var informēt, uzrakstot elektronisko iesniegumu portālā www.epakalpojumi.lv vai izmantojot pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv sadaļu “Sazinies ar pašvaldību”.

NĪN var maksāt avansā, samaksājot visu aprēķināto summu gan par ēkām, gan par zemi līdz pirmajam maksājuma termiņam, vai pa daļām līdz norādītajiem termiņiem. NĪN maksājuma termiņi 2022. gadā ir 31. marts, 16. maijs, 15. augusts un 15. novembris. Pašvaldība budžetā 2022. gadā NĪN ieņēmumus plāno aptuveni 3,7 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NĪN maksājumu var veikt internetbankā, rūpīgi pārliecinoties par konta atbilstību un to, vai pārskaitījums adresēts pašvaldībai, kas izsūtījusi paziņojumu par NĪN nomaksu, kā arī maksājuma mērķī precīzi norādot nodokļa maksātāja personīgā konta numuru par zemi un ēkām, īpašuma adresi vai kadastra numuru, par kuru veikts maksājums. Taču visērtāk NĪN ir nomaksāt, izmantojot portālu www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, jo tajos jau ir pieejami pašvaldības banku konti NĪN samaksai, turklāt nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija. Nomaksāt NĪN var arī veikalu tīkla “Maxima” kasēs. Veikala kasē norēķināties par NĪN var gan skaidrā naudā, gan ar norēķinu karti, taču jāņem vērā, ka par katru maksājumu tiek ieturēta komisijas maksa 0,50 eiro.

Jautājumus par NĪN var precizēt Finanšu nodaļā pa tālruni 63005589, 63005491, 63005596.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.